Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wybieramy rower – jaki rozmiar ramy?

Chociaż wybranie odpowiedniego roweru może wydawać się szybką i prostą czynnością, gdy zaczniemy czytać o jego parametrach, oferowanych możliwością, bardzo szybko zmienimy zdanie. Wybór roweru to niezwykle ważna kwestia, bo jednoślad jest inwestycją na lata, a jeżeli chcemy czerpać z jazdy przyjemność, musimy wybrać odpowiedni model roweru. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Czym się kierować? 

Elementy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu roweru

Wybierając rower w pierwszej kolejności, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, po jakich nawierzchniach chcemy jeździć oraz jak będziemy go użytkować. Kluczowym elementem będzie także nasz wzrost, masa ciała, a także indywidualne preferencji. Rower miejski musi być przede wszystkim lekki i zwrotny, rower do jazdy po nieutwardzanych drogach, leśnych ścieżkach, powinien posiadać dobre, szerokie opony z bieżnikiem, a także amortyzatory. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się rower crossowy, który stanowi połączenie roweru miejskiego i górskiego. 

Oczywiście nie można zapominać także o rodzaju ramy. Rozmiar ramy roweru musi być dostosowany do naszego wzrostu, zwłaszcza do długości nóg. O ile w przypadku standardowych proporcji ciała można posłużyć się specjalną tabelą, to w sytuacji, gdy odbiegamy od przyjętych norm, lepiej po prostu przetestować rower w sklepie, zanim zdecydujemy się na jego zakup. Jeżeli w dalszym ciągu nie mamy pewności, jaki rozmiar roweru tj. rozmiar ramy wybrać, warto poprosić o radę sprzedawcę, który bez wątpienia udzieli nam stosownego wsparcia. Kupując rower w renomowanym, dobrym sklepie rowerowym, na pewno znajdziemy rower idealnie dopasowany do swoich potrzeb. 

Niezbędne informacje na ten temat znajdziesz na stronie: http://antymateria.com/jaki-rozmiar-roweru-wzgledem-naszego-wzrostu/

Gdzie kupić rower?

Prawda jest taka, że rozmiar roweru to nic innego jak rozmiar ramy roweru, warto zdawać sobie z tego sprawę. Gdzie warto szukać idealnego jednośladu dla siebie? Choć wybór rowerów jest ogromny, bo są dostępne w marketach, na aukcjach internetowych czy targach, lepiej ograniczyć się do specjalistycznych sklepów rowerowych. Dlaczego? Rower z marketu najprawdopodobniej będzie wyposażony w słabej jakości komponenty, co będzie wpływać negatywnie na komfort jazdy. Inwestując więcej pieniędzy w jednoślad, można zaś liczyć na jego długie i bezawaryjne użytkowanie. Poza tym w sklepach rowerowych zazwyczaj można liczyć na profesjonalne doradztwo oraz serwis, a więc rower będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem jest rower na indywidualne zamówienie, w tym wypadku mamy realny wpływ na jego komponenty oraz wygląd. Obecnie wiele firmy oferuje usługę projektowania i składania rowerów, więc warto zastanowić się nad taką opcją. 

Show CommentsClose Comments

Leave a comment