Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gravel – co to za rower i dla kogo jest odpowiedni?

Ogromny wybór rowerów stanowi niemałe utrudnienie dla osób, które właśnie szukają wymarzonego jednośladu. Wśród propozycji znajdują się rowery typu gravel. Nazwa brzmi tajemniczo. Dla kogo więc są te rowery i czym się charakteryzują?

Rower typu gravel – czym się charakteryzuje?

Rower typu gravel to jednoślad, który przypomina szosówkę. Jednak posiada elementy, dzięki którym świetnie radzi sobie również w trudnym terenie. W rowerach tych montuje się szerokie opony, które sprawdzają się na nierównościach i zarazem dają poczucie stabilności.

Cechą charakterystyczną roweru tego typu jest również wysoka główka ramy, która zapewnia wygodę szczególnie na dłuższych trasach. Rowery te są wyposażone w hamulce tarczowe, które zapewniają dużą siłę hamowania.

Rowery te wyróżniają się ogromną wytrzymałością i funkcjonalnością. Są wygodne w prowadzeniu, a jazda nimi sprawia przyjemność. Bezproblemowo poruszają się po szosie, ale nie są aż tak zwinne czy szybkie jak szosówki. Można więc śmiało stwierdzić, że gravele są uniwersalne.

Kto będzie najbardziej zadowolony z roweru typu gravel?

Niektórzy mają dość wygórowane oczekiwania co do roweru, który zamierzają kupić. Na przykład są osoby, którym rower przełajowy w zasadzie nie jest potrzebny, ale z drugiej strony szosowy wydaje się niewystarczający. Ich potrzebom zapewne sprosta rower typu gravel. To idealny wybór dla osób, które mają zamiar poruszać się nim po bardziej zróżnicowanym terenie.

Gravel jest rowerem, którym można wybrać się do pracy, na zakupy i na wycieczkę za miasto. Jest świetną alternatywą dla rowerów miejskich. Na pewno ten typ roweru spodoba się osobom, które chcą jeździć dla zdrowia albo na przykład zwiedzać okolicę.

Jeśli ktoś zastanawia się między rowerem miejskim a MTB, to zdecydowanie powinien postawić na gravel.

Ile kosztuje gravel i gdzie warto go kupić?

Gravel to popularny typ roweru. Można go dostać w wielu dobrze zaopatrzonych sklepach rowerowych. Wiadomo natomiast, że nie w każdym warto tego zakupu dokonać. Chodzi tu przede wszystkim o cenę. Atrakcyjny wybór rowerów ma sklep pieknyrower.pl.

Za rowerem tego typu dobrze jest rozejrzeć się w sklepach działających online. To tam wybór jest duży, a ceny atrakcyjniejsze w porównaniu z ofertami wielu sklepów stacjonarnych. Za gravel trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Popularne, dobre modele kosztują nawet 6000 zł. Dla niektórych jak na rower to całkiem dużo. Inwestycja jest jednak bardzo opłacalna. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż jest to rower uniwersalny, a więc przydatny w różnych miejscach i o każdej porze, jaką tylko można wybrać się w trasę jednośladem.

Warto więc zajrzeć do sklepu pieknyrower.pl i sprawdzić ofertę rowerów tego właśnie typu.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment