Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czym są materace hybrydowe?

Materace hybrydowe łączą w sobie walory nowoczesnych modeli sprężynowych i zaawansowanych technologicznie pianek. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnego komfortu snu, optymalnego podparcia kręgosłupa oraz perfekcyjnego dopasowania do ciała. Sprawdź, czym dokładnie są materace hybrydowe i jakie mają zalety!

Materace hybrydowe – co to jest?

Materace hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie najlepsze cechy materacy sprężynowych i piankowych. Jest to propozycja stworzona specjalnie dla osób, które mają wysokie wymagania co do komfortu wypoczynku oraz zastosowanych komponentów w materacach. Cechują się one również solidną konstrukcją, która stanowi bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa.

Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest dzięki połączeniu wytrzymałych sprężyn kieszeniowych z innowacyjnymi rodzajami pianek. Materace hybrydowe mogą mieć wiele konfiguracji, w zależności od zastosowanych materiałów, ich kolejności ułożenia oraz grubości warstwy. Najczęściej podstawę takiego materaca stanowi system sprężyn, które umieszczone są w oddzielnych kieszonkach. To powoduje, że mogą one pracować niezależnie od siebie.

Im większa liczba sprężyn o mniejszej średnicy, tym materac jest lepszy. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że uzyskuje się wysoką elastyczność punktową, a to przekłada się na optymalne podparcie kręgosłupa i doskonałą amortyzację. Często wykorzystuje się w materacach hybrydowych sprężyny o różnej grubości drutu, co pozwala tworzyć strefy gwarantujące odpowiednie podparcie w najważniejszych punktach ciała.

Wierzchnia warstwa materacy hybrydowych to zaawansowane technologicznie pianki i inne dodatki, którymi mogą być na przykład włókna sizalowe. Warto jednak pamiętać, że wysokiej jakości materace hybrydowe posiadają grube warstwy kilku rodzajów pianki, a same mogą osiągać wysokość nawet 30 cm. Większość materacy sprężynowych ma powierzchnię piankową, ale nie oznacza to wcale, że jest od razu hybrydą.

Warstwy piankowe mają ogromny wpływ na komfort snu i właściwe podparcie kręgosłupa. Dzięki temu możliwa jest chociażby regulacja twardości materaca, termoregulacja, oraz uzyskanie optymalnej sprężystości i plastyczności. Wybór odpowiedniej pianki powoduje, że kładąc się na materacu, można odczuć miękkie otulenie, lekkie unoszenie i opór.

Jakie mają zalety materace hybrydowe?

W pierwszej kolejności należy wymienić to, że materace hybrydowe łączą wszystkie zalety znane z modeli piankowych i sprężynowych. Ponadto są one wysokie, bardzo wygodne i zapewniają optymalne podparcie kręgosłupa. Dzięki temu każdego ranka można się budzić w pełni wypoczętym i z dobrym samopoczuciem. Niektóre modele materacy hybrydowych mają również dodatkowe podparcie w środkowej części.

Ponadto zaletą materacy hybrydowych jest ich trwałość i solidne wykonanie, a na dodatek nie ulegają odkształceniom. Takie rozwiązanie z pewnością będzie w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, dla których jakość snu odgrywa pierwszorzędną rolę.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment