Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Naturalne sposoby na uporczywy trądzik

Trądzik dotyka wiele osób niezależnie od płci i wieku. Najczęściej kojarzymy go z okresem dojrzewania. Burza hormonalna dotyczy zaburzeń poziomu androgenów co prowadzi to do nadmiernej produkcji łoju. U osób dorosłych gospodarka hormonalna jest już unormowana, dlatego pojawia się pytanie: Co powoduje trądzik u osób dorosłych? Często są to reakcje alergiczne na kosmetyki i zła dieta, ale nie tylko. Może to wydawać się nieprawdopodobnie ale stres, alkohol i papierosy również  mogą mieć wpływ na nadmierną produkcję sebum. Jak w naturalny sposób można pozbyć się trądziku?

Jak dbać o cerę trądzikową

Walka z cerą trądzikową nie jest łatwa. Jest bowiem dużo czynników, przyczyniających się do nadmiernej produkcji łoju. Trzeba zatem działać z każdej strony aby cieszyć się gładką i zdrową skórą.

  • Kosmetyki do twarzy – wybieraj te antybakteryjne i do cery trądzikowej. Pianki do mycia twarzy i żele oczyszczą skórę, ale mogą doprowadzić do jej przesuszenia. Dlatego niezbędne w tym wypadku będą też  kremy które ją nawilżą i odżywią.
  • Dieta – to bardzo ważny element w walce z cerą trądzikową. Unikaj żywności wysokoprzetworzonej, fastfoodów, czekolady oraz używek. W Twoi menu powinny znaleźć się chude mięsa, ryby, jaja oraz warzywa i owoce.
  • Preparaty wspierające walkę od wewnątrz – poszukaj tych na bazie naturalnych składników. Nie powodują skutków ubocznych i niwelują nie tylko objawy, ale działają na przyczynę problemu
  • Nie wyciskaj!!! – to najgorsze co możesz zrobić swojej skórze. Przez takie działania powstają nieestetyczne blizny, które nie zawsze znikną
  • Tabletki antykoncepcyjne – przeznaczone dla kobiet i nastolatek. Zwiększają poziom androgenów i tym samym regulują produkcję sebum. Jest to ostateczność w walce z trądzikiem, może nieść ze sobą skutki uboczne – bóle i zawroty głowy, wahania nastroju, wzdęcia, nudności, bóle piersi, nadwagę i problemy ze strony układu krwionośnego. Zanim zdecydujesz się na ten krok, warto spróbować naturalnych metod.

Suplementy diety w walce o gładką cerę

Dieta i odpowiednio dobrane kosmetyki to klucz do zdrowej i czystej skóry. Warto wspomóc ich działania naturalnymi preparatami, które też przyspieszą efekty. Na polskim rynku jest wiele produktów przeznaczonych do walki z trądzikiem, ale czy wszystkie są skuteczne? Jeśli nie wiesz jak znaleźć dobry i sprawdzony suplement, wejdź na https://medsense.pl/tabletki-na-tradzik-ranking/ i sprawdź ranking jaki dla Ciebie przygotowaliśmy. Najlepsze produkty zebrane w jednym miejscu z pewnością pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję. Znajdziesz tu szczegółowe opisy dotyczące poszczególnych preparatów, ich wady i zalety,  poznasz opinie osób, które stosują dane produkty, ich cenę oraz link do strony, gdzie je zamówisz. Oprócz rankingu na naszym portalu znajdziesz również porady i wyczerpujące informacje dotyczące problemu, z którym się borykasz. Zaufaj portalowi medsense.pl i znajdź produkt idealny dla siebie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment