Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Na czym polega zabieg koloryzacji brwi henną organiczną?

Według specjalistów zajmujących się wizażem, brwi stanowią element definiujący całą twarz, dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę. Piękne, proporcjonalne brwi o doskonale harmonizującej z kolorytem cery i włosów barwie sprawią, że będziesz wyglądać młodziej a Twoje spojrzenie nabierze blasku. Jeśli marzysz o perfekcyjnie nakreślonych łukach brwiowych w idealnie dobranym kolorze z modnym efektem ombre – zabieg stylizacji brwi henną organiczną jest właśnie dla Ciebie.

Co to jest henna organiczna?

Henna organiczna ma postać miałkiego proszku. Wśród innych produktów przeznaczonych do koloryzacji brwi wyróżnia się organicznym składem. Nawet 98% tego produktu mogą stanowić składniki pochodzenia naturalnego. W głównej mierze jest to sproszkowany ekstrakt z lawsonii bezbronnej. Roślina ta od wieków używana była w medycynie ludowej jako środek przyspieszający gojenie ran oraz barwnik. Za szeroką paletę barw, jakie można uzyskać podczas koloryzacji henną organiczną odpowiadają domieszki innych barwiących roślin. Podstawowy kolor henny prawdziwej to pomarańczowoczerwony, jednak możliwe jest farbowanie brwi również na chłodne odcienie. Za intensywność i równomierność koloru oprócz właściwości samego preparatu, odpowiada także technika nakładania henny.

Jak przebiega zabieg?

Stylistka rozpoczyna zabieg starannym demakijażem brwi oraz umyciem ich przy pomocy specjalnej pianki. W niektórych przypadkach wykonuje się także peeling okolicy brwi. Następnie za pomocą suwmiarki, nici barwiącej oraz innych przyrządów mierzone są indywidualne proporcje idealnych brwi. Doświadczona stylistka zawsze stara się uwzględniać w rysunku naturalne predyspozycje klientki i w maksymalny sposób wykorzystać rosnące na łukach brwiowych włoski. Zbyt mocno poprawione i przerysowane brwi wyglądają sztucznie, dlatego decydując się na zabieg, wybierz sprawdzony gabinet. Niektóre stylistki potrafią stworzyć idealne brwi „od ręki” dzięki wyznaczeniu odpowiednich kluczowych dla ich przebiegu punktów. Następnie zarys nowych brwi obrysowuje się tzw. brow pastą, która składa się w dużej mierze z olejków o właściwościach pielęgnacyjnych i ma za zadanie ochronić skórę poza narysowanym konturem brwi przed pofarbowaniem. Dzięki zastosowaniu tego produktu, Twoje nowe brwi zyskają idealnie wyraźne krawędzie. Kolejnym etapem jest nałożenie henny i zmycie jej po upływie czasu potrzebnego do koloryzacji. Gdy brwi zostaną pofarbowane, kosmetyczka usuwa rosnące poza zabarwionym obszarem włoski. Najczęściej używa do tego celu wosku oraz pęsety.
Jaka jest trwałość brwi zafarbowanych henną organiczną?

Według producentów henny organicznej trwałość koloru na skórze wynosi do 14 dni a na włoskach 6-8 tygodni. W rzeczywistości długość utrzymywania się zabarwienia skóry w dużej mierze zależy od jej indywidualnych właściwości. Kolor najlepiej współpracuje z normalną cerą. Na bardzo tłustej dość szybko się zmywa, natomiast sucha skóra farbuje się trudno. Jeżeli Twoja twarz jest mocno przesuszona, przed zabiegiem stylizacji zadbaj o dobre nawilżanie okolicy brwi.

Co zrobić, by zachować kolor brwi na dłużej?

Trwałość efektu stylizacji brwi z koloryzacją henną organiczną w dużej mierze zależy od Twojego zachowania po zabiegu. Przez pierwszą dobę nie powinnaś moczyć i dotykać zafarbowanych brwi. W kolejnych dniach unikaj smarowania brwi kremami i podkładem. Nie wykonuj również peelingu w okolicy brwi, gdyż ścierając martwy naskórek, pozbędziesz się także koloru. Brwi możesz smarować regenerującym olejkiem. Dzięki temu włoski będą lśniące i doskonale nawilżone.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment