Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SPA to ratunek dla zdrowia i urody

Dziś ludzie stawiają na zdrowie, lecz również na urodę i atrakcyjny wygląd. Gdyż jedno i drugie jest warunkiem dobrego samopoczucia, powodzenia i możliwości realizowania się w życiu osobistym i zawodowym. W tym celu prowadzą aktywny tryb życia, zdrową dietę, jak i poddają się różnym zabiegom upiększającym ciało i poprawiającym stan zdrowia. I tu przykładem mogą być zabiegi w SPA.

Czym jest SPA?

SPA dawniej kojarzone było z kurortem. Ośrodkiem, w którym odbywa się leczenie przy pomocą wód leczniczych. Obecnie SPA nie ogranicza się tylko do terapii przy pomocy wody. I choć nadal w SPA prowadzone jest wiele zabiegów przy użyciu wody, lecz także prowadzone są inne zabiegi przy użyciu różnych specyfików, sprzętów i technik. Jedno co łączy dawne i dzisiejsze SPA, to cel główny. A więc poprawa zdrowia, samopoczucia i wyglądu kuracjusza. Dziś proponowanych zabiegów jest wiele.

Oto niektóre z zabiegów prowadzonych w dzisiejszym SPA

 • Prowadzona jest fizykoterapię, która polega na leczeniu z użyciem energii fizycznej np. energii mechanicznej, terapii świetlnej, ultradźwięków, elektroterapii. Ma ona za zadanie poprawić stan zdrowia pacjenta.
 • Prowadzona jest też fototerapia oparta na zastosowaniu promieni światła. Jej zadaniem jest ukrwawienie i uelastycznienie skóry, aby stała się ona bardziej odporna na zakażenia.
 • Jak i aromaterapia, która jest zabiegiem z wykorzystaniem ekstraktów zapachowych z kwiatów, drzew i innych roślin. Powstałe mieszanki ziołowe i oleje wykorzystywane są podczas leczniczych kąpieli i masaży.
 • Nieodzownym elementem kuracji jest hydromasaż, który pozwala odprężyć mięśnie i całe ciało.
 • Balneoterapia, to również jeden z zabiegów w SPA. Są to kąpiele z dodatkiem wody morskiej i mineralnej, oraz produktów otrzymanych na bazie torfu. Kąpiele takie są bardzo regenerujące dla osób pragnących zregenerować siły fizyczne i poprawić kondycję psychiczną.
 • Kąpiele w mleku, miodzie i olejkach zwane kąpielami Kleopatry, to kolejny zabieg poprawiający wygląd skóry.
 • Musujące kąpiele w wodzie morskiej są kolejnym zabiegiem. Ich zadaniem jest usuwanie toksyn i dostarczenie skórze minerałów. Kąpiel taka z zawartością olejków sprawia, że skóra staje się gadka i miękka, a ciało odprężone.
 • ,Bardzo dobrze masuje ciało zabieg polegający na aromatycznej kąpieli z kulą masującą. Kula, która masuje ciało zawiera pianę z olejkami eterycznymi. Kąpiel taka odświeża i odpręża. Skóra staje się miękka, a mięśnie rozluźnione.
 • Niezwykle relaksujący jest masaż zwany ogniem pustyni. Polega on na użyciu pustynnego piasku i złota. Piasek posiada wiele minerałów, jak magnez, miedź, cynk i sprawia, że ciało się rozgrzewa, rozluźnia i relaksuje.
 • Masaż kamieniami, to rodzaj zabieg polecany głównie ludziom zestresowanym, potrzebującym relaksu i odprężenia.
 • Zupełnie innym zabiegiem jest refleksologia. Gdyż polega ona na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach i dłoniach odpowiadających za dany narząd w organizmie człowieka. Zabieg taki jest bardzo dobry dla osób walczących z chorobą. Lecz również polecany dla osób posiadających słabą odporność organizmu. A także dla osób przemęczonych fizycznie i psychicznie.
 • Podobnym nieco zabiegiem jest masaż shiatsu. Jest to masaż japoński również polega na uciskaniu tyle, że nie rąk i nóg. Lecz na uciskaniu określonych punktów ciała, które odpowiadają za pracę organów wewnętrznych i mają za cel usprawnienie ich pracy.
Show CommentsClose Comments

Leave a comment