Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jakie polskie kluby wywalczą grę w europejskich pucharach?

Lech Poznań

Po dość kiepskim początku poznańska lokomotywa powoli zaczyna wracać na właściwe tory. Widać, że trener John van den Brom znalazł sposób na uzyskanie maksimum potencjału swoich zawodników. Na przestrzeni ostatnich 10 spotkań Lech przegrał zaledwie 2-krotnie, raz z hiszpańską drużyną Villareal w ramach Ligi Konferencji Europy, a drugi w ostatnim meczu Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Do tego dochodzą naprawdę bardzo pozytywne wyniki w kontekście spotkań przeciwko zespołom znajdujących się w czubie tabeli. Na pewno kluczem do odzyskania formy przez zespół z Wielkopolski jest powrót do dobrej formy u liderów zespołu Ishaka, Velde, Kallstroma, a także Skórasia. Lech może obecnie nie biję się o mistrzostwo, ale zdecydowanie jest jednym z faworytów do uzyskania miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów.

Raków Częstochowa

Obecnie zespół prowadzony przez Marka Papszuna jest głównym kandydatem do zdobycia tytułu. Raków ma bowiem aż 5 punktów przewagi nad 2 Wisłą i 3 Legią. Drużyna w ciągu 5 ostatnich ligowych meczów nie odniosła żadnej porażki i prezentuję najsolidniejszą formę ze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Widać, że w klubie z Częstochowy jest dobry pomysł na zarządzanie całą instytucją, bowiem Raków z roku na rok notuję coraz większy progres i ma tak naprawdę wszystko by stać się najlepszą drużyną w Polsce. Na korzyść Rakowa przemawia ponadto najbardziej wyrównana, a także kompletna kadra spośród wszystkich zespołów grających w „najlepszej lidze świata”.

Legia Warszawa

Legioniści odbudowują się po fatalnym zeszłym sezonie, w ramach którego nie dość, że stracili mistrzostwo to dodatkowo wypadli z pucharów. Zespół może momentami irytować, bowiem Legia w żadnym stopniu nie potrafi ustabilizować formy. Świadczyć może o tym wręcz idealnie bolesna porażka z Cracovią 3-0, czy Rakowem aż 4-0. Jednak co by nie mówić w grze zawodników z Warszawy widać znaczny postęp. Głównie został on osiągnięty za sprawą solidnej pracy wykonanej przez nowego trenera Runjaicia. Stołecznemu klubowi udało się przede wszystkim gładko awansować do 1/8 Pucharu Polski. Co więcej, Legia znajduje się obecnie na podium w Ekstraklasie z 24 punktami po 13 kolejkach, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Jest to jednak nadal zbyt mało, by myśleć o włączeniu się do boju o najwyższe cele. Od Lecha, czy Rakowa Warszawiaków dzielą obecnie, nie oszukujmy się, lata świetlne, ale Legioniści to nadal jedni z największych pretendentów do walki o puchary, co we właściwy sposób potwierdzają od początku aktualnych rozgrywek.

Pogoń Szczecin

Tutaj tak samo, jak w przypadku Rakowa widoczny jest ogromny rozwój budowany przez działaczy latami. Pogoń co roku wzmacniają wybitni, co najważniejsze podnoszący jakość zespołu gracze. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim powracającego do Portowców Kamila Grosickiego, czy zdolnego 22-letniego Szweda Almqvista. Jednak cały czas czegoś w tym zespole brakuję. Jest parę ogniw, które zdecydowanie trzeba wymienić na lepsze, aby Pogoń mogła poczynić kolejny krok do przodu. Należy do nich przede wszystkim linia defensywna, której cechą charakterystyczną jest popełnianie wielu irracjonalnych błędów.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: 24kurier.pl.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Show CommentsClose Comments

Leave a comment