Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego śniadanie, to najważniejszy posiłek w ciągu dnia?

Podczas snu nasz metabolizm zwalnia. Oznacza to, że wolniej pracuje, nie spala kalorii, magazynuje zjedzone wartości odżywcze i nie ma w tym niczego dziwnego, skoro podczas snu po prostu się nie poruszamy, nie ma w tej fazie doby żadnej, wzmożonej aktywności fizycznej. Śniadanie, dostarcza nam nie tylko energii, aby pogodnie i żwawo rozpocząć dzień, ale przyspiesza metabolizm, pozwala naszemu organizmowi oczyścić się z zalegających w jelitach złóż pokarmowych.

Każdy posiłek jest ważny

Pomimo tego, że uważa się, że śniadanie jest w jadłospisie najważniejsze, to tak naprawdę istotny jest każdy posiłek spożywamy w ciągu dnia, sposób jego przygotowania i wartość kaloryczna. Regularne przyjmowanie posiłków wpływa na to jak funkcjonujemy. Jeżeli nie jemy co 4 godziny, nie mamy stałych godzin na zjedzenie przygotowanych dań, to po każdym takim posiłku czujemy się senni, ociężali i zmęczeni. Nasz organizm nie wiedząc kiedy otrzyma jakąś energie dostarczoną wraz z pokarmem magazynuje przyjmowane treści i „odkłada je na później”, w razie gdybyśmy znowu nie mieli czasu na posiłek. To z kolei wpływa na zwiększenie wagi i różne inne dolegliwości, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, jeżeli nie zmienimy swojego podejścia do odżywiania.

Dieta pudełkowa

Brak regularności spożywanych posiłków wynika z różnych sytuacji. Najczęściej jest to pośpiech, lenistwo, albo brak umiejętności gotowania potraw, które zjedlibyśmy ze smakiem. Catering dietetyczny FitApetit Warszawa jest rozwiązaniem naszych bolączek żywieniowych. Dzięki diecie pudełkowej nie tylko zjemy smacznie, ale także zdrowo i regularnie. Dla naszego organizmu będzie to wielka zmiana, za która ten kiedyś nam podziękuję będąc w świetnej kondycji. Ty natomiast ze swobodą utrzymasz stałą wagę bez drastycznych spadków i wzrostów, poczujesz energię i siłę na podejmowanie nowych wyzwań.

Catering Warszawa dba nie tylko o zabieganych i pozbawionych umiejętności kulinarnych, ale także o mniejszości jakimi są weganie czy wegetarianie. Różne warianty diety pudełkowej cateringu dietetycznego w Warszawie, dają też możliwość poznania nowych smaków sportowcom, którzy intensywnie ćwiczą, mają wzmożoną aktywność fizyczną i potrzebują kompleksowej obsługi dietetycznej. W ofercie znajduje się też dieta bezglutenowa i beznabiałowa dla osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Jeżeli czujesz potrzebę zmiany i chcesz zacząć odżywiać się zdrowo i regularnie koniecznie odwiedź stronę FitApetit Catering dietetyczny w Warszawie, poznaj menu i wybierz opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment