Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Usuwanie blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to często występujący defekt na skórze zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Skuteczną metodą do usuwania blizn pourazowych, potrądzikowych, pooperacyjnych, a także rozstępów jest laser frakcyjny. Podczas zabiegu wiązka lasera kierowana jest na obszar zmieniony chorobowo. W wyniku tego dochodzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń, co przekłada się na pobudzenie procesów regeneracyjnych To doskonały sposób na pozbycie się świeżych, jaki starych rozstępów.

Blizny potrądzikowe

Trądzik pospolity jest częstym schorzeniem, które najczęściej dotyka osoby w okresie dojrzewania. Zmiany skórne najczęściej zlokalizowane są w obrębie twarzy (czoło, policzki, broda), a także dekoltu i pleców. W leczeniu zastosowanie znajdują zarówno antybiotyki, kwas azelainowy, nadtlenek benzoilu jak pochodne witaminy A- retinoidy. Zmiany zapalne i postać grudkowa mogą przyczynić się do powstawania blizn potrądzikowych. Blizny potrądzikowe mają często charakter zanikowy – blizny typu “ice pick“ często stanowią problem estetyczny wpływający na samoocenę młodych ludzi. W leczeniu stosowane są zarówno peelingu, laser frakcyjny jak i radiofrekwencja mikroigłowa. W niektórych przypadkach zastosowanie znajduje również wypełnienie kwasem hialuronowym, a także mikronakłuwaniem typu Dermapen.

Jak często należy przeprowadzać zabieg i na czym on polega?

W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego. Zazwyczaj jest to od trzech do sześciu zabiegów w określonych odstępach czasowych, ustalonych na podstawie wielkości obszaru zmian i ich umiejscowienia. Zabieg laserowego usuwania blizn i rozstępów trwa od 15 do 45 minut. Czas ten uzależniony jest od wielkości obszaru, który poddawany jest zabiegowym.

Przed przystąpieniem do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego na skórę pacjenta zostaje nałożony krem znieczulający. Dopiero po upływie około 40 minut specjalista przechodzi do użycia lasera na wcześniej oczyszczoną skórę. Po laserowym usuwaniu blizn i rozstępów może być odczuwalne lekkie pieczenie i uczucie ciepła, jednak nie jest to powód do niepokoju, gdyż objawy te ustępują w ciągu kilku godzin. Obszar zabiegowy będzie zaczerwieniony, a ponadto może pojawić się niewielka opuchlizna. Objawy te znikają zazwyczaj po trzech dniach. Następnie skóra złuszcza się, a proces gojenia trwa kilka dni. Po upływie trzech miesięcy można zauważyć pełen efekt zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty usuwania blizn i rozstępów można zauważyć już po jednym zabiegu, ponieważ będą one mniej widoczne, a rozstępy ulegają spłyceniu. Wykonanie kilku zabiegów może zredukować tego typu zmiany o 50 do 80%. Jest to zabieg, który powoduje stopniową poprawę w wygładzaniu skóry.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment