Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tablica cieni – metoda na przechowywanie narzędzi

Rozwiązanie, które ułatwi uporządkowanie narzędzi i innych akcesoriów. Tak w skrócie można napisać o tablicach cieni. Stosowane są w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych, drukarniach lub w garażach przydomowych. Tablica cieni to szereg korzyści, które usprawnią przebieg pracy, oszczędzą czas i nie przysporzą bałaganu. Dla tych, co jeszcze nie znają takiego sposobu przechowywania przedmiotów, spieszymy z wyjaśnieniem. Czym tak naprawdę jest tablica cieni? 

Optymalizacja czasu i lepsza dbałość o narzędzia

Tablica cieni wykonana jest z wyciętych konturów, a materiał, który je wypełnia, to pianka polietylenowa. Dzięki jaskrawym kolorom, brak jakiegokolwiek narzędzia będzie natychmiast widoczne. Wycięte kontury pozwalają na dopasowanie pod konkretne narzędzia. Każdy z nich ma swoje miejsce, co ułatwi utrzymywanie porządku, pozwoli na kontrolę stanu przedmiotów i odłożenie ich na miejsce po zakończonej pracy

Formę, jaką przyjmują tablice cieni, to wkłady do szuflad, gotowe tablice do zamontowania na stelażach lub jako tablica ścienna. Klient, może dopasować zamówienie do własnych potrzeb. Z pewnością jest to w dużej mierze uzależnione od ilości miejsca w swoim zakładzie pracy, gdzie będzie wykorzystywana tablica cieni. 

Z resztą nie tylko zakłady produkcyjne mogą wykorzystywać taką metodę przechowywania przedmiotów. Tablica cieni sprawdzi się również w pracach stolarskich, remontowych lub budowniczych. Nawet dla amatora może być nieodłączną częścią pracy. Osoby, które lubią porządek, dostosują piankę narzędziową z cieniami do swoich potrzeb i od teraz zapanują nad bałaganem w swoim warsztacie. 

Pianka polietylenowa – poznajmy jej właściwości 

Pianka PE jest nie tylko wykorzystywana przy okazji tablicy cieni. To także materiał, który zabezpieczy transportowany towar przed uszkodzeniami mechanicznymi i chronią przed działaniem czynników zewnętrznych. Coraz częściej spotkać ją można przy okazji zabezpieczenia sprzętu RTV, podczas remontów lub przeprowadzek. 

Piance polietylenowej nie straszne są wstrząsy, drgania, zarysowania, obicia lub zawilgocenie. Główną jej zaletą jest całkowita odporność na ścieranie, dzięki której jest w stanie zachować swoją trwałość i wykorzystana ponownie. Jest to jej przewaga nad tradycyjnym styropianem, który jest znacznie bardziej podatny na kruszenie, co może utrudniać przewóz przedmiotów. Z tego względu polietylenowa ochrona będzie najlepszych rozwiązaniem dla firm oferujących tego typu usługi. 

Show CommentsClose Comments

Leave a comment