Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kompleksowy asortyment i praktyczne zalety atutami wykładzin pcv

Chociaż wiele osób pragnęłoby mieć w łazience lub w kuchni podłogę drewnianą, często decyduje się na położenie popularnej wykładziny pcv, ponieważ drewno pęcznieje pod wpływem wody i zainstalowane w łazience lub kuchni staje się mało praktycznym podłożem.
Wykładziny pcv są produktem stosunkowo młodym, ale ze względu na swoje zalety praktyczne i użytkowe zyskały sobie dużą popularność. Wytwarza się je z polichlorku winylu w dwóch kategoriach:

Wykładziny homogeniczne, gdzie cała warstwa tworzywa jest wykonana z tego samego materiału i wykładziny heterogeniczne, które składają się z trzech warstw.
Wykładziny pcv chętnie są stosowane do pokrywania podłóg w łazienkach i kuchniach, ponieważ wykazują wyjątkowo dużą odporność na działanie wody. Jednak w przypadku wylania na nie zbyt dużej ilości płynu, należy je zdemontować, ponieważ woda, która wnika w fugi, tworzy pleśń i wydaje brzydki zapach. Należy więc nadmienić, że nie jest to wykładzina dla środowiska z podciągającą wilgocią.

Można ją położyć w barze lub restauracji, ale jeśli istnieje tam problem z pojawiającą się wilgocią, najpierw trzeba go rozwiązać.
Niewątpliwą zaletą wykładzin pcv jest fakt, że tego typu wykładzina charakteryzuje się niewielką grubością, dlatego można dokonać zmiany stylizacji bez rozbiórki podłoża, Jest to bardzo ważne, ponieważ można dokonać renowacji powierzchni bez niszczenia podłoża i nie wymaga to zbytniego wysiłku.

Nie bez znaczenia jest fakt, że wykładziny pcv cechują się zminimalizowaną grubością, co pozwala na wykorzystywanie ich bez demontażu drzwi (powinny one mieć przynajmniej 2-3 mm prześwitu przy podłodze). Zaletą wykładzin winylowych są również ich właściwości antystatyczne. Taka wykładzina skutecznie zmniejsza ładunki elektryczne i odpycha kurz i brud, zwiększając komfort użytkowania.

Dużym ułatwieniem dla osób, które zdecydowały się na umieszczenie wykładziny pcv w swoim domu jest duży wybór wykładzin i można wyselekcjonować najbardziej pasującą do konkretnego miejsca i wystroju pomieszczenia, w którym ma być położona. Można wybrać typ, grubość, wytrzymałość na zużycie, kolor, a nawet design. Dostępne są wykładziny o wzorze drewnopodobnym, z kafelkami lub o powierzchni marmurowej.
Instalacja wykładzin pcv jest łatwa, dość szybka i nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Wykładziny winylowe są tanie w porównaniu z innymi typami okładzin, a instalując je na dużych powierzchniach można sporo zaoszczędzić. Dodatkowym atutem tych wykładzin są ich właściwości wyciszające, dlatego chętnie się je instaluje w biurach, szpitalach i budynkach użyteczności publicznej.

Wykładziny pcv posiadają również właściwości antypoślizgowe i można określić ich stopień zużycia. Norma zużycia kwalifikuje się jako DIN 51130, a punktem odniesienia do tej normy jest stopień zużycia, który zamyka się między 0,20 mm do 0,50 mm. Z tymi wszystkimi informacjami nabywca może zapoznać się przy zakupie produktu.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment