Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak zachować idealny wygląd mebli tapicerowanych na dłużej?

Meble tapicerowane w dniu zakupu prezentują się wyśmienicie i wręcz zachęcają nas do tego, aby zażyć odrobiny zasłużonego odpoczynku. Po kilku miesiącach eksploatacji, meble mogą jednak utracić swój idealny wygląd. Możemy temu zapobiec, poprzez systematyczne czyszczenie tapicerki. Warto jednak poznać najskuteczniejsze i co ważniejsze, bezpieczne sposoby pielęgnacji. Ogromnym udogodnieniem w dobie XXI wieku jest dostęp do nowoczesnych usług, takich jak profesjonalne pranie tapicerki realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Domowe sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej

O tapicerkę meblową możemy oczywiście zadbać z pomocą domowych sposobów. Obecnie, na rynku znajdziemy bogaty wybór detergentów. Aby uzyskać oczekiwane efekty i nie zaszkodzić meblom, środek musi być dostosowany do materiału, z którego wykonana została tapicerka. Czyszczenie kanap i narożników można przeprowadzić bez użycia chemicznych środków. Wystarczy odrobina szarego mydła, a także świeżego soku z cytryny. Nawet najstaranniejsza pielęgnacja w domowych warunkach nie zaoferuje nam jednak tak dobrych efektów, co profesjonalna usługa.

Profesjonalne pranie tapicerki realizowane przez firmy czyszczące  z Warszawy

W wielu dużych miastach, takich jak Warszawa, klienci mogą skorzystać z usług profesjonalnych firm czyszczących, które oferują pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną. To wyjątkowo skuteczny i sprawdzony sposób na usuwanie uporczywych zabrudzeń, a także eliminowanie niebezpiecznych drobnoustrojów. Wykwalifikowane firmy proponują także pranie wykładzin, co jest zalecane szczególnie w domach zamieszkałych przez osoby z alergią, małe dzieci, a także zwierzęta domowe. Usługa jest realizowana w domu klienta. Wystarczy znaleźć firmę w swojej okolicy i umówić się na dogodny termin.

Na czym polega czyszczenie narożników i kanap metodą ekstrakcyjną?

Pranie kanap i narożników metodą ekstrakcyjną nie jest skomplikowane, ale wymaga odpowiedniego sprzętu, a także starannie dobranych środków czystości. Przebieg takiej usługi możemy podzielić na kilka najważniejszych etapów:

 1. Identyfikacja materiału – fachowiec rozpozna materiał, z którego wykonana została tapicerka i dobierze optymalne metody czyszczenia.
 2. Odkurzanie tapicerki – bardzo istotnym etapem jest dokładne odkurzanie mebli, co pozwala pozbyć się włosów, sierści, kurzu, okruchów oraz innych zabrudzeń stałych.
 3. Aktywacja środka prespray – fachowiec równomiernie rozprowadzi specjalny preparat do rozmiękczania zabrudzeń, co znacznie ułatwi usuwanie zanieczyszczeń.
 4. Czyszczenie tapicerki – z pomocą nowoczesnych urządzeń, fachowiec dokładnie czyści i szoruje całą powierzchnię mebla, docierając do najgłębszych zakamarków.
 5. Usuwanie plan – jeśli po odciągnięciu brudu i wilgoci widoczne będą zabrudzenia, fachowiec wykorzysta specjalne odplamiacze do stosowania miejscowego.

Po zakończonym praniu tapicerki należy odczekać do kilku godzin na całkowite wyschnięcie materiału. Teraz możesz już w pełni cieszyć się odświeżonymi, czystymi i pachnącymi meblami. Bardzo podobnie przebiega specjalistyczne pranie wykładzin materiałowych.

Jakie korzyści oferuje fachowe pranie tapicerki meblowej?

Systematyczne czyszczenie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną jest coraz popularniejszą usługą wśród mieszkańców Warszawy. Wszystko za sprawą szerokiego spektrum korzyści, jakich możemy oczekiwać po zrealizowanej usłudze. Oto najważniejsze zalety:

 • Tapicerka jest idealnie czysta i utrzymuje przyjemny zapach przez wiele tygodni,
 • Fachowe czyszczenie tapicerki zwiększa jej żywotność, zapobiegając blaknięciu oraz płowieniu, a także obniżając podatność na zabrudzenia,
 • Meble są wolne od niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak roztocza i bakterie,
 • Wykorzystane detergenty są całkowicie bezpieczne dla domowników, a także dla mebli,
 • Usługa nie zajmuje wiele czasu, a wykwalifikowane firmy oferują nam elastyczne terminy,
 • Umiarkowane koszty, który nie nadszarpną finansów domowych,
 • Profesjonalne pranie kanap i narożników pozwala cieszyć się długotrwałymi efektami, które utrzymają się przez wiele miesięcy.

Ekstrakcyjne czyszczenie narożników oraz innych mebli tapicerowanych oferuje bardzo wysoką skuteczność ze względu na możliwość dostosowania metody do konkretnego rodzaju materiału. To dlatego, warto powierzyć swoje meble doświadczonym specjalistom.

Ekstrakcyjne czyszczenie wykładzin w domu i biurze

Jak już mówiliśmy, firmy czyszczące zajmą się nie tylko naszymi meblami. W Warszawie,bardzo popularne jest również profesjonalne pranie wykładzin biurowych. Taka usługa sprawdzi się w domach zamieszkałych przez dzieci, osoby z alergią, a także zwierzęta domowe. Zaleca się również systematyczne czyszczenie wykładzin biurowych. Metoda ekstrakcyjna nie tylko przywróci im nienaganną czystość oraz przyjemny zapach, ale również zagwarantuje długotrwałą ochronę przed blaknięciem materiału oraz obniży podatność na poważne zabrudzenia. Plusem jest możliwość umówienia się na terminy wieczorne oraz weekendowe, co stanowi spore udogodnienie dla osób planujących pranie wykładziny w biurze.

Jak często należy prać tapicerkę meblową?

Biorąc pod uwagę długotrwałe efekty fachowo wykonanej usługi, czyszczenie kanap i narożników jest zalecane przynajmniej raz do roku. To optymalna częstotliwość, która w połączeniu z odpowiednimi metodami domowymi pozwoli nam zachować idealny stan tapicerki. Pranie mebli warto wykonać w okresie wiosenno-letnim, gdy możemy otworzyć okna. Lepsza cyrkulacja powietrza wpłynie na krótszy czas schnięcia materiału. Jeśli chodzi o pranie wykładzin, w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu zaleca się profesjonalne czyszczenie przynajmniej dwa razy do roku.

Z jakimi kosztami wiąże się fachowe pranie kanap i narożników?

Warto również spojrzeć na kwestie finansowe. Czy pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną jest drogie? To zależy oczywiście od punktu widzenia, ale naszym zdaniem, jest to koszt, który warto ponieść. Czyszczenie kanap, narożników, sof, tapczanów oraz innych, dużych mebli, to wydatek rzędu 120-200 złotych. Mniej zapłacimy natomiast za pranie krzeseł, foteli oraz puf. Fachowe czyszczenie wykładzin to koszt ok. 8-15 złotych od metra kwadratowego, w zależności od rodzaju tkaniny. Biorąc pod uwagę korzyści, nie są to wygórowane stawki. Co więcej, jest to dobra inwestycja w przyszłość, jeśli uwzględnimy dłuższą żywotność naszych mebli tapicerowanych.

Zadbaj o nienaganną higienę w swoim salonie

Omawiając najważniejsze korzyści płynące z profesjonalnego prania tapicerki meblowej skupiamy się przede wszystkim na kwestiach czysto estetycznych. Musimy jednak pamiętać, że ta usługa jest zalecana także ze względu na kwestie zdrowotne. Nieprana tapicerka i wykładzina mogą być siedliskiem bakterii, alergenów oraz roztoczy. Pranie metodą ekstrakcyjną jest bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów. W ten sposób uzyskasz wysoki poziom higieny i zadbasz o większe bezpieczeństwo oraz lepsze samopoczucie domowników. Biorąc pod uwagę powyższe korzyści, umiarkowana koszty tej usługi jawią się nam jako bardzo duża zaleta.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment