Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas letnich imprez – znakomita okazja, żeby wynająć namiot

Okres letni to znakomity czas na imprezę plenerową. Piękna pogoda, zieleń w pełnym rozkwicie, długie ciepłe wieczory i urokliwe zachody słońca idealnie do nich nastrajają. Okazje prywatne i służbowe, wydarzenia w przestrzeni publicznej, sezonowe jarmarki to znakomita motywacja do przebywania na świeżym powietrzu. Każdy organizator na początku sezonu opracowuje sobie listę tego, co będzie mu potrzebne do uruchomienia takiego eventu. I każdy zapewne rozważa wynajem namiotów. 

Spotkanie pod namiotem – udana impreza

Zadaniem numer jeden jest oczywiście wybór miejsca. Istotne jest znalezienie dość równego terenu, na którym zmieści się swobodnie zakładana ilość uczestników. Dobrze żeby miejsce było widne, ale częściowo zacienione, osłonięte przed wiatrem, ale umożliwiające swobodną wymianę powietrza. Na pewno nie jest to proste zadanie. Dodatkowy problem stanowi fakt, że w naszej strefie klimatycznej pogoda niestety jest kapryśna. Rzadko zdarza się, żeby przez kilka dni pozostawała taka „w sam raz”. Dość często zdarzają się dni maksymalnie upalne, wietrzne, deszczowe, albo też niespodziewanie powieje chłodem. W takich warunkach wypożyczalnia namiotów staje się ważnym partnerem organizatora w przygotowaniu wydarzenia. Namiot powinien być dopasowany do terenu i  rodzaju imprezy, dlatego jego wybór warto powierzyć profesjonaliście, który doradzi, a jeśli wystąpi taka potrzeba, dokona również oględzin terenu, aby przygotować najkorzystniejszą dla klienta ofertę. Takie usługi świadczy firma VITABRI – producent, oferujący nie tylko zakup, ale również wynajem namiotów

Oczywiście sam namiot to nie wszystko – konieczna jest jeszcze jego dekoracja. Kolorowe balony, girlandy, łańcuchy świetlne i inne ozdoby wprawią gości w dobry nastrój i będą znakomitym tłem do radosnych, pamiątkowych zdjęć. Dobrze też, jeśli na stołach znajdą się kwiaty – ich kolory i zapach podkreślą imprezowy nastrój. Zastawa stołowa to też element dekoracyjny – nietłukące, np. melaminowe naczynia, słomki z tematycznymi elementami, wielkie słoiki z kranikiem na napoje, albo wodę z miętą, cytryną, arbuzem i ogórkiem to wesołe dodatki, które imprezowy namiot osłoni przed nadmiarem światła i kurzem. Pod namiotem również przekąski nabierają innego, letniego smaku. No i muzyka – obowiązkowy punkt programu każdej letniej imprezy. W przestrzeni odpowiednio dobranego namiotu swobodnie znajdzie się miejsce dla zespołu lub DJ-a, a jeśli dołożymy do tego odpowiedni parkiet, mamy szansę na dyskotekę pod namiotem. Kiedy wieczorny chłód czy silniejszy wiatr zbytnio dokuczą, opuścić można ściany namiotu i kontynuować zabawę do późnych godzin. 

Letnie eventy w przestrzeni publicznej. 

Lato to również czas imprez plenerowych organizowanych przez lokalne władze miast czy gmin, albo różnego rodzaju organizacje. Turyści licznie i chętnie odwiedzają miejscowości, gdzie organizowane są festyny, jarmarki, wydarzenia sportowe czy muzyczne. Jest to znakomita okazja, aby wykorzystać namioty handlowe albo namioty reklamowe, które także oferuje firma VITABRI. Będą one nie tylko schronieniem przed słońcem czy wiatrem albo deszczem dla wystawców i odwiedzających, ale również nośnikiem informacji o organizatorach i wystawcach. W namiocie znaleźć się może punkt informacyjny, miejsce udzielania pierwszej pomocy czy stanowisko dla mediów. Wypożyczalnia namiotów z pewnością zaproponuje namioty, które szybko można rozłożyć i zdemontować, aby maksymalnie skrócić czas przygotowywania i uprzątania stoisk. Będzie ona też w stanie doradzić, a nawet wykonać odpowiednie oznakowanie stoisk, aby jednoznacznie określić ich przeznaczenie. Tak więc uznać można, że również imprezy publiczne to idealna okazja na wynajem namiotów. 

Pozostaje tylko życzyć udanej imprezy w letnim klimacie pod profesjonalnym namiotem. Korzystajcie z lata!

Show CommentsClose Comments

Leave a comment