Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Remont łazienki, który nie nadwyręży naszego budżetu

Łazienka może być najmniejszym pokojem w twoim domu, ale jeśli chodzi o niedrogie przeróbki, to dobra rzecz: oznacza, że ​​nawet drobne zmiany mogą wywrzeć duży wpływ. Podczas przenoszenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymiany umywalek i pryszniców oraz modernizacji toalety może to stanowić wielką inwestycję, istnieje wiele innych tańszych sposobów, aby nadać łazience nowy wygląd bez obciążania budżetu.

Nowy sprzęt i urządzenia

Wymiana kranów i pokręteł daje Ci możliwość wydania tyle, ile chcesz – możesz wybrać elementy które mają bardziej elegancki kształt lub bardziej nowoczesne wykończenie niż to, co masz teraz. Tak czy inaczej, jest to niewielka zmiana, którą zauważysz za każdym razem, gdy zaczniesz prysznic lub umyjesz ręce. Zainstalowanie cienkich wieszaków na ręczniki, kolorowych gałek na szafce w łazience lub nowego uchwytu na papier toaletowy sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał bardziej nowocześnie i bardziej spójnie.

Płytki

Rozbicie pokoju pełnego starych kafelków to jeden gwarantowany sposób na zwiększenie kosztów remontu, ale dodanie akcentów kafelkowych daje nowy wygląd bez wyższej ceny. Zainstaluj mozaiki za umywalką jako backsplash lub dodaj pasek szklanej płytki wokół prysznica. W zależności od projektu podłogi możesz nawet wziąć pojedyncze płytki i zastąpić je dopasowanymi kolorami lub materiałami.

Opraw swoje lustro

Standardowe lustro ścienne bez ramki pomaga upewnić się, że nic nie utknęło w zębach, ale wersja z ramką może stanowić wyrazisty element całej łazienki. Zaktualizuj swoją, budując drewnianą lub kafelkową ramę, aby ją obejść, lub jeśli nie jest tak przydatna, zbuduj jedną niestandardową.

Świeży farba

Farba może być najtańszym sposobem na wykończenie łazienki w jeden weekend, szczególnie jeśli ściany są wyłożone kafelkami i masz mały obszar do malowania. Łazienki są również świetnymi miejscami na odważne kolory, których możesz nie chcieć używać w głównych pomieszczeniach mieszkalnych: w małych dawkach jasny szmaragd, bogaty fiolet, głęboka szarość lub czerwień w odcieniach klejnotów mogą wzbudzić zainteresowanie bez poczucia przytłaczającej. Możesz również dodać szerokie poziome paski, nowoczesny geometryczny wzór szablonu lub żywą ścianę akcentującą, aby uzyskać dodatkowy pop.

Nowe ręczniki i zasłona prysznicowa

Ręczniki mogą wydawać się drogim wydatkiem, ale nadal będą tańsze niż pełne remonty łazienki – a ponadto, w połączeniu z nową zasłoną prysznicową, zapewniają mnóstwo efektu wizualnego (a także tekstury). Zmiana tak prosta, jak zamiana ciemnobrązowych ręczników na białe lub jasnoniebieskie na wesoły róż, może nadać Twojej łazience zupełnie nowy wygląd – który możesz zmienić w każdej chwili bez wydawania budżetu na masowe remonty.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment