Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zmarszczki i przebarwienia są naturalnym etapem starzenia skóry. Czy można temu zaradzić?

Wiek nieubłagalnie wpływa na wygląd naszej cery, ciała i skóry. Dzieje się tak dlatego, że wiele z procesów, które zachodzą w naszym organizmie zmianie swój bieg, cykl, a dołączając do tego szkodliwe działanie czynników zewnętrznych proces starzenia widać gołym okiem. Niekiedy jednak zdarza się, że znamy osoby, które pomimo upływu lat wyglądają promiennie i chociaż czas zostawia na ich ciele ślady, to mamy wrażenie, że wiek ich nie dotyka aż tak bardzo jak nas samych.

Kolagen – białko młodości

O kolagenie na pewno już słyszałaś. Jest ostatnio bardzo popularny w walce z oznakami starzenia, w walce ze zmarszczkami i chociaż wierzysz temu lub uważasz to za całkowity kit, to musisz wiedzieć, że to białko młodości. Kolagen jest budulcem tkanki łącznej, a w naszym organizmie wzmacnia kości i stawy i mocno oddziałuje na jędrność i elastyczność skóry. Zapewne nie raz już słyszałaś, że kolagen przestaje być produkowany w wystarczającej dla człowieka ilości około 25 roku życia. To wtedy właśnie nasza skóra rozpoczyna proces starzenia. Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi wodnej w skórze oraz jej elastyczności, dlatego jego brak prowadzi do utraty jędrności i pojawienia się zmarszczek. Nie bez powodu więc często słyszysz o tym, że suplementacja kolagenem to jedno z najlepszych rozwiązań, które zatrzymują proces starzenia skóry.

Jaki kolagen wybrać?

Jako że suplementacja kolagenem jest bardzo popularna w ostatnim czasie, na rynku dostępnych jest wiele produktów – nie tylko suplementów diety, bogatych w to właśnie białko. W różnych preparatach znajdziemy inne odmiany kolagenu, między innymi:

 • Kolagen hydrolizowany
 • Kolagen liofilizowany
 • Kolagen wieprzowy
 • Kolagen wołowy
 • Kolagen rybi

I to właśnie ten ostatni jest jednym z najlepszych dla naszej skóry. Kolagen rybi jest jednym z rodzajów kolagenu, który jest popularny w postaci suplementów diety. Jest on pozyskiwany ze skóry i ścięgien ryb, a następnie przetwarzany na proszek lub kapsułki. Kolagen rybi jest bogaty w aminokwasy, w tym prolinę i hydroksyprolinę, które są ważne dla zdrowia skóry, włosów i paznokci.

Kolagen rybi jest łatwo przyswajalny przez organizm człowieka i szybko dostarcza aminokwasów potrzebnych do odbudowy tkanki łącznej. Jest on szczególnie polecany dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci. Kolagen rybi jest również często stosowany przez sportowców, ponieważ wspomaga regenerację tkanek oraz pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów. Gdzie go znajdziemy? Między innymi tutaj https://vesmed.pl/premium-collagen-5000/ w suplemencie diety Premium Collagen 5000.

Premium Collagen 5000

Premium Collagen 5000 to preparat, który poza rybim kolagenem zawiera również witaminę C. preparat ma za zadanie:

 • Zredukować przebarwienia
 • Nawodnić, ujędrnić i uelastycznić skórę
 • Spłycić zmarszczki
 • Poprawić kondycję i gęstość skóry

Premium Collagen 5000 nie bez powodu został wzbogacony w witaminę C. Witamina C jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ponieważ pełni wiele ważnych funkcji, do których możemy zaliczyć:

 • Wspomaganie produkcji kolagenu, przez organizm człowieka
 • Ułatwianie gojenia się ran (Witamina C wspomaga produkcję komórek zwanych fibroblastami, które przyczyniają się do procesu gojenia ran)
 • Ochrona przed stresem oksydacyjnym (Witamina C jest antyoksydantem, który neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników, zapobiegając uszkodzeniom komórek i chroniąc organizm przed chorobami)
 • Redukcja zmarszczek (Witamina C pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek poprzez poprawę elastyczności skóry)
 • Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV (Witamina C jest silnym antyoksydantem, który chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV)
 • Poprawa koloru skóry (Witamina C pomaga rozjaśnić przebarwienia skóry i ujednolicić koloryt skóry)
 • Hamowanie produkcji melaniny (Witamina C hamuje produkcję melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za ciemnienie skóry.)
 • Poprawa nawilżenia skóry (Witamina C pomaga zwiększyć nawilżenie skóry i zwiększyć elastyczność skóry)
Show CommentsClose Comments

Leave a comment