Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przyjęcie urodzinowe rocznego dziecka – jak je zorganizować, aby sprawić radość maluchowi?

Przyjęcie urodzinowe rocznego dziecka, to wyzwanie dla wielu rodziców, bo chociaż maluch nie do końca wie, czym jest ten dzień, to najbliżsi czują potrzebę świętowania. Jednak dla takiego malucha kawa i ciasto nie jest wystarczające, a siedzenie przy stole wręcz nudne, więc przygotowując taki dzień warto pamiętać o tym, że robi się to dla dziecka, a nie dla gości 😊.

Ozdoby

Żeby nasz maluch poczuł się wyjątkowo, a przy tym wszystkim miał frajdę, warto w pokoju urodzinowym umieścić balony. Będzie można je przebijać, miętosić, podrzucać, a to wszystko na pewno sprawi ogromną radość naszemu dziecku. Im niżej umieszczone tym lepiej, aby były w zasięgu ręki malucha. Kolejnym elementem dekoracyjnym może być piniata rozbijana za pomocą rodziców i chociaż zazwyczaj wypadają z niej słodycze, to roczne dziecko może ucieszyć się z samego faktu przebijania piłeczki wypełnionej brokatowymi skrawkami papieru, albo brzęczącymi piłeczkami.

Tort i inne łakocie

Słodycze są niezdrowe, jednak ciężko na jakichkolwiek urodzinach nie zaserwować tortu ze świeczkami. Nawet jeżeli maluch nie skosztuje ciasta, to samo zdmuchiwanie świeczki może sprawić mu radość. Jeżeli zamierzasz poczęstować solenizanta wypiekiem, pamiętaj, aby był o jak najmniejszej zawartości cukru i jak najbardziej naturalny.

Prezenty

Prezent na roczek powinien być wyjątkowy. Jako rodzic znasz swoje dziecko najlepiej więc jeżeli marzy Ci się większy i drogi prezent nie bój się powiedzieć o tym osobom, które zaprosiłaś. Prawda jest taka, że większość osób nie będzie wiedziało co kupić, a informacja a tym, że organizujesz zrzutkę na fajny prezent malucha może ucieszyć wszystkich gości.

Jeżeli postawisz na prezent dla dziecka 1 rok, który ma wspierać jego aktywność fizyczną i będzie to rower, jeździk czy odpychacz, to warto podczas imprezy urodzinowej wybrać się na spacer, który umożliwi dziecku wypróbowanie i nacieszenie się prezentem. Poza tak dużym podarunkiem nie zapomnij o jakimś małym upominku, który maluch będzie mógł wziąć w ręce i od razu rozpocząć zabawę, podczas gdy Ty będziesz na chwilę mogła poświęcić swój czas gościom i wspólnemu świętowaniu.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment