Niebezpieczne sporty

Mówi się, że sport to zdrowie. Czy aby w każdym przypadku? Sporty, w swoim założeniu, przynoszą nam same korzyści, w postaci lepszej kondycji, figury, frajdy oraz zadowolenia z efektów, bo przecież przy okazji wyzbywamy się, zbędnego tłuszczu. Mimo tych i jeszcze wielu fantastycznych argumentów, niektóre sporty, mogą nam przynieść więcej złego niż dobrego. Mianem sportu określa się obecnie nie tylko aktywność fizyczną, dlatego może zainteresuje Cię również: gry hazardowe na prawdziwe pieniądze. I chociaż kasyna i gry pieniężne nie mają nic wspólnego z wysiłkiem fizycznym, to dostarczają podobnie dużo emocji i adrenaliny.

Nurkowanie jaskiniowe

Zacznijmy od czegoś, co na pozór może nie brzmieć tak strasznie i groźnie. Nurkowanie jaskiniowe, jak sama nazwa mówi, polega na pogłębianiu się w głębokie odmęty wód, aby zwiedzać, odkrywać jaskinie. I tak, każdy by powiedział, że trzeba tylko nauczyć się posługiwać sprzętem i tyle wystarczy, żeby móc zacząć nurkować. Jednak, nurkowanie jaskiniowe przynosi ze sobą zagrożenie w postaci, braku wypłynięcia do góry. Będąc w jaskini jesteśmy otoczeni przez skały, co dodatkowo, może powodować, zagubienie się. Wszak każda skała wygląda tak samo, a korytarzy może być znaczna ilość. Jednak, nie tylko sama jaskinia jest potencjalnym zagrożeniem. Samo zejście na dużą głębokość, może skutkować różnego rodzaju problemami z płucami. Jest to spowodowane różnicą ciśnień, którym nawet najlepszy sprzęt nie zdoła podołać.

Środowisko nie zmienia się, ale sport już tak. Poskramianie naprawdę wysokich fal, będąc jedynie wyposażonym w deskę, z daleka wygląda bardzo widowiskowo. Lecz jak to mówią, coś za coś. W walce z żywiołem można nie wrócić. Jeśli surfer nie będzie miał za dużo szczęścia, może zostać poturbowany przez falę, w najgorszym wypadku skończy się na urazach ciała. Jednak trzeba pamiętać, że największe fale występują podczas mocnego wiatru bądź sztormu. Wystarczy jeden zły czynnik, nastąpi upadek, ale surfer może już się nie wynurzyć. Niestety na prądy, siłę fal nie mamy wpływu, a to może być wręcz śmiertelne.
Kolejne dwa sporty są mają wspólny mianownik. Są to triki i akrobacje. Pierwszym z nich jest tak zwany base jumping. Mówiąc prosto, jest to skok ze spadochronem z dachu wieżowca, klifu czy mostu. I co tu dużo mówić.

Skok ze spadochronem

Jeśli ktoś chce skoczyć ze spadochronem, przeważnie musi wznieść na dużą wysokość. Tutaj jednak mamy znacznie mniejszą odległość między nami a ziemią, na której chcemy wylądować. Wystarczy, że spadochron ulegnie uszkodzeniu, ten jeden czynnik, może sprawić śmierć skaczącego, bądź jego mocne uszkodzenia ciała.

Drugi sport to wykonywanie trików na BMX. Jest to znacznie mniej zabójczy sport niż wyżej wymienione, jednak trzeba pamiętać, że jest to dyscyplina bogata w kontuzje, urazy. Nie ma tutaj aż tak dużego zagrożenia życia, jednak nigdy nic nie wiadomo. O naszym życiu może przesądzić prozaiczne założenie bądź brak kasku na głowie.

Ujeżdżanie byków

Ostatnim sportem jaki trzeba poruszyć jest ujeżdżanie byków. Fakt, być może wygląda to nie jak sport a bardziej jak rodzaj zawodów, natomiast tam gdzie rywalizacja, tam może znaleźć się miejsce na sport. Założeniem tego, jest aby utrzymać się na byku jak najdłużej. Trzeba zaznaczyć, że mamy tu do czynienia z około 900 kilogramowym zwierzem. Upadek z niego może powodować silny ból bądź ciężką kontuzję. Mimo tak błahych obrażeń, zdarzały się przypadki śmiertelne, które były spowodowane nadzianiem jeźdźca przez byka na jeden z rogów, bądź samo stratowanie przez zwierza.

Jak widać, przedstawione sporty są niebezpieczne, jednak nie brakuje śmiałków, którzy dla niesamowitych doznań ryzykują zdrowie, a czasami życie.

Article Categories:
Lifestyle

Dodaj komentarz