Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy remontowej?

Słowo „remont” u wielu osób wywołuje dreszcze. Wizja dłużących się prac i związanych z nimi brudu, hałasu i zdenerwowania spędza sen z powiek niejednego inwestora. Mimo że okres remontu nie należy do najprzyjemniejszych, istnieją sposoby jak uczynić go znośnym. Kluczowe znaczenie ma tutaj wybór odpowiedniej firmy remontowej. Profesjonalizm i wysokie kwalifikacje to tylko dwie z licznych cech, którymi powinna charakteryzować się dobra firma, aby remont przebiegał sprawnie i bez większych problemów. Podpowiadamy więc, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru firmy remontowej.

Poświęć trochę czasu.

Wybór firmy remontowej to bardzo istotna decyzja, dlatego warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Nie podpisuj umowy z pierwszą firmą znalezioną w internecie. Wybierz kilka interesujących Cię ofert, a następnie porównaj je ze sobą. Zwróć przy tym uwagę na kwestie, które są dla Ciebie szczególnie ważne; może to być np. szeroki wybór materiałów lub długość prac.

Obejrzyj zdjęcia realizacji.

Każda profesjonalna firma remontowa chwali się efektami swojej pracy; to świetny sposób na zachęcenie klientów do skorzystania z ich usług. Wejdź na stronę internetową interesującej Cię firmy i przeanalizuj zdjęcia zrealizowanych przez nią projektów. Jeśli firma nie posiada takich zdjęć, powinno Cię to zaalarmować. Może to oznaczać, że firma dopiero weszła na rynek lub efekty jej prac nie wyglądają na tyle zachęcająco, by dzielić się nimi z potencjalnymi inwestorami.

Sprawdź opinie w internecie.

Opinie osób, które skorzystały z usług interesującej Cię firmy mogą okazać się bardzo pomocne. Wielu inwestorów chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, okazując zadowolenie lub niezadowolenie z pracy danej firmy. Poświęć czas na dokładną analizę tych recenzji. Pamiętaj, by podejść do nich z ostrożnością; znaną praktyką jest pisanie pozytywnych opinii na temat firmy przez samych właścicieli lub ich znajomych . Z drugiej strony, niektóre negatywne recenzje mogą być efektem złośliwości lub nieporozumień wynikających z winy inwestora. Analizując opinie na temat firmy remontowej, zwróć także uwagę na to, jakiego typu pracy one dotyczą. Fakt, że ktoś jest zadowolony z remontu kuchni nie oznacza, że efekt będzie tak samo satysfakcjonujący w przypadku łazienki.

Umów się na spotkanie.

Spotkanie z przedstawicielem firmy jest okazją do przedyskutowania warunków potencjalnej współpracy. Najlepiej by przebiegało ono w miejscu przyszłego remontu; w ten sposób przedstawiciel firmy ma szansę na realne oszacowanie długości i typu potrzebnych prac. Zwróć także uwagę na jego zachowanie; profesjonalizm cechuje nie tylko wiedza i umiejętności, ale także kultura osobista.

Przygotuj się przed spotkaniem.

Nie przychodź na spotkanie kompletnie nieprzygotowany; pozycja laika umożliwia przedstawicielowi firmy stosowanie manipulacji i różnych form nacisku. Z reguły bardzo łatwo poddajemy się wobec osób, które wydają się lepiej doinformowane. Nie pozwól się zdominować. Bądź pewny siebie i zorientowany w temacie – to odstraszy potencjalnych naciągaczy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy firma otrzyma zlecenie, więc nie wahaj się zadawać pytań; profesjonalista nie będzie miał problemu z odpowiedzią, a Ty będziesz stał w pozycji wymagającego zleceniodawcy.

Nie podpisuj umowy na pierwszym spotkaniu.

Warto pamiętać, że interesem firmy jest przede wszystkim zysk i pozyskanie klienta. Nic dziwnego, że wiele przedstawicieli firm remontowych oferuje Ci zawarcie umowy już na pierwszym spotkaniu. Często pod wpływem chwili, pierwszego wrażenia lub manipulacji decydujemy się na podpisanie umowy bez głębszego zastanowienia. To błąd! Nawet jeśli po wcześniejszym rozeznaniu wydajesz się być pewnym podjęcia decyzji, daj sobie czas na ponowną analizę. Nie ulegaj presji istnienia „innych zainteresowanych” – ten chwyt jest często stosowany przez przedstawicieli firm w celu jak najszybszego pozyskania klienta.

Uważnie przeczytaj umowę przed podpisaniem.

Czasami treść umów przygotowywanych przez firmy remontowe może odbiegać od warunków ustalonych na spotkaniu. Zabierz umowę do domu i dokładnie przeanalizuj wszystkie zapisane tam warunki (szczególnie te zapisane drobnym drukiem), a wszelkie wątpliwości skonsultuj z przedstawicielem firmy. Jeśli jego wyjaśnienia wydadzą Ci się niezrozumiałe, dla pewności możesz skorzystać z porady prawnika.

Wybór firmy remontowej to decyzja, od której w głównej mierze zależy zarówno efekt, jak i przebieg pracy, dlatego należy podejść do niej z rozwagą. Niestety, na polskim rynku nie brakuje oszustów i naciągaczy, którzy potrafią popsuć nerwy nawet najcierpliwszemu człowiekowi. Nie popełniaj więc błędów rozczarowanych inwestorów, a wspomnienie remontu nie będzie dla Ciebie traumatycznym wspomnieniem.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment