Mundial 2022, czyli wielkie święto piłki nożne

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Z wielu powodów te Mistrzostwa Świata będą wyjątkowe, jednak dla fanów futbolu i tak najważniejsza będzie możliwość obejrzenia ich ukochanych drużyn narodowych, które walczą o najcenniejsze trofeum na świecie. Jak wygląda rozkład grup na tegorocznym mundialu? Kiedy MŚ w Katarze świata się zaczynają? Dlaczego tegoroczne święto futbolu będzie wyjątkowe?

Mundial w Katarze terminy i podział na grupy

Pierwszy mecz, czyli tzw.: mecz otwarcia będzie rozegrany 20 listopada, finał zaś niecały miesiąc później, bo 18 grudnia. Mecze będą rozgrywane w 5 miastach na 8 stadionach.

Losowanie grup odbyło się 1 kwietnia 2022 w Doha, i wyglądają one następująco:

Grupa A

– Katar;
– Ekwador;
– Senegal;
– Holandia;

Grupa B

– Anglia;
– Iran;
– Stany Zjednoczone;
– Walia;

Grupa C

– Argentyna;
– Arabia Saudyjska;
– Meksyk;
– Polska;

Grupa D

– Francja;
– Australia;
– Dania;
– Tunezja;

Grupa E

– Hiszpania;
– Kostaryka;
– Niemcy;
– Japonia;

Grupa F

– Belgia;
– Kanada;
– Maroko;
– Chorwacja;

Grupa G

– Brazylia;
– Serbia;
– Kamerun;
– Szwajcaria;

Grupa H

– Portugalia;
– Ghana;
– Urugwaj;
– Korea Południowa;

Z każdej grupy awans wywalczą zespoły które w rywalizacji zajmą miejsce 1 oraz 2.

Mundial 2022 i grupy, które zostały rozlosowane prezentują się bardzo atrakcyjnie piłkarsko co bez wątpienia będzie miało odzwierciedlenie w wielu interesujących spotkaniach.

Wraz z MŚ zakłady bukmacherskie oraz różnego rodzaju analizy będą towarzyszyły kibicom każdego dnia, i zgodnie z tradycją wielkich turniejów nie powinno obyć się bez niespodzianek.

Mistrzostwa Świata w Katarze – ciekawostki

Światowy czempionat będzie wyjątkowym turniejem z kilku powodów:

– będzie wyjątkowo rozgrywany w listopadzie i grudniu z powodu morderczych upałów w porze letniej, jakie panują wtedy w tamtej części świata;

– mundial w Katarze będzie ostatnim turniejem, w którym udział mają 32 drużyny. Następne MŚ będą rozgrywane na innych zasadach, a bezpośrednio w turnieju będzie rywalizowało ze sobą 48 reprezentacji;

– będzie to pierwszy turniej tej rangi, który odbywa się na Bliskim Wschodzie;

Mundial 2022 – odliczanie czas zacząć

Do tegorocznych Mistrzostw Świata już bardzo blisko. Wszyscy fani piłki nożnej na całym świecie oczekują z zapartym tchem na najważniejszą imprezę piłkarskiego czterolecia. Jakie tym razem czekają niespodzianki na kibiców? Czy ich narodowe drużyny staną na wysokości zadania? Wygrają faworyci, a może pojawi się jakiś czarny koń, który zaskoczy wszystkich swoją dyspozycją? Jedno jest pewne, na mundialu emocji nigdy nie brakowało. Tym razem będzie podobnie.

Article Categories:
Lifestyle

Dodaj komentarz