Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mundial 2022, czyli wielkie święto piłki nożne

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Z wielu powodów te Mistrzostwa Świata będą wyjątkowe, jednak dla fanów futbolu i tak najważniejsza będzie możliwość obejrzenia ich ukochanych drużyn narodowych, które walczą o najcenniejsze trofeum na świecie. Jak wygląda rozkład grup na tegorocznym mundialu? Kiedy MŚ w Katarze świata się zaczynają? Dlaczego tegoroczne święto futbolu będzie wyjątkowe?

Mundial w Katarze terminy i podział na grupy

Pierwszy mecz, czyli tzw.: mecz otwarcia będzie rozegrany 20 listopada, finał zaś niecały miesiąc później, bo 18 grudnia. Mecze będą rozgrywane w 5 miastach na 8 stadionach.

Losowanie grup odbyło się 1 kwietnia 2022 w Doha, i wyglądają one następująco:

Grupa A

– Katar;
– Ekwador;
– Senegal;
– Holandia;

Grupa B

– Anglia;
– Iran;
– Stany Zjednoczone;
– Walia;

Grupa C

– Argentyna;
– Arabia Saudyjska;
– Meksyk;
– Polska;

Grupa D

– Francja;
– Australia;
– Dania;
– Tunezja;

Grupa E

– Hiszpania;
– Kostaryka;
– Niemcy;
– Japonia;

Grupa F

– Belgia;
– Kanada;
– Maroko;
– Chorwacja;

Grupa G

– Brazylia;
– Serbia;
– Kamerun;
– Szwajcaria;

Grupa H

– Portugalia;
– Ghana;
– Urugwaj;
– Korea Południowa;

Z każdej grupy awans wywalczą zespoły które w rywalizacji zajmą miejsce 1 oraz 2.

Mundial 2022 i grupy, które zostały rozlosowane prezentują się bardzo atrakcyjnie piłkarsko co bez wątpienia będzie miało odzwierciedlenie w wielu interesujących spotkaniach.

Wraz z MŚ zakłady bukmacherskie oraz różnego rodzaju analizy będą towarzyszyły kibicom każdego dnia, i zgodnie z tradycją wielkich turniejów nie powinno obyć się bez niespodzianek.

Mistrzostwa Świata w Katarze – ciekawostki

Światowy czempionat będzie wyjątkowym turniejem z kilku powodów:

– będzie wyjątkowo rozgrywany w listopadzie i grudniu z powodu morderczych upałów w porze letniej, jakie panują wtedy w tamtej części świata;

– mundial w Katarze będzie ostatnim turniejem, w którym udział mają 32 drużyny. Następne MŚ będą rozgrywane na innych zasadach, a bezpośrednio w turnieju będzie rywalizowało ze sobą 48 reprezentacji;

– będzie to pierwszy turniej tej rangi, który odbywa się na Bliskim Wschodzie;

Mundial 2022 – odliczanie czas zacząć

Do tegorocznych Mistrzostw Świata już bardzo blisko. Wszyscy fani piłki nożnej na całym świecie oczekują z zapartym tchem na najważniejszą imprezę piłkarskiego czterolecia. Jakie tym razem czekają niespodzianki na kibiców? Czy ich narodowe drużyny staną na wysokości zadania? Wygrają faworyci, a może pojawi się jakiś czarny koń, który zaskoczy wszystkich swoją dyspozycją? Jedno jest pewne, na mundialu emocji nigdy nie brakowało. Tym razem będzie podobnie.

Lubisz grać bez ryzyka? Wejdź na stronę zakład bez ryzyka bez obrotu i sprawdź szczegóły oferty.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment