Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krem na rozstępy- czy warto go stosować?

Krem na rozstępy to preparat, który powstał z myślą o specjalistycznym wsparciu skóry. Rozstępy mogą powstawać z różnych przyczyn, ale bez wątpienia właściwa pielęgnacja pomaga w ich zniwelowaniu już na początku ich powstawania. W związku z tym konieczna jest szybka i skuteczna reakcja. Co warto wiedzieć o kremie na rozstępy i jak go używać? Dowiesz się z tego artykułu.

Kremy na rozstępy – jak działają?

Kremy na rozstępy to wybór rekomendowany przez specjalistów. Badania wskazują, że pielęgnacja z użyciem kremu na rozstępy przynosi zadowalające efekty zwłaszcza w pierwszej fazie ich rozwoju, gdy rozstępy są świeże. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w kremie składniki aktywne zapewniają skórze niezbędne do regeneracji składniki. Dostarczają witamin, minerałów i pozostałych składników, które przyspieszają regenerację i odbudowę skóry. Oprócz kremów na rozstępy warto także zadbać o inne działania. 2- 3 razy w tygodniu można wykonać peeling skóry, który złuszcza naskórek, ale jednocześnie świetnie przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w produkcie. Pielęgnacja to jednak nie wszystko. Kluczowe znaczenie ma także styl życia, dlatego specjaliście zwracają uwagę na zdrową dietę, która dostarcza skórze potrzebnych makro- i mikroskładników. Ważne jest również optymalne nawodnienie organizmu, jak i regularna aktywność fizyczna.

Kosmetyki na rozstępy – jak wybierać?

Kosmetyki na rozstępy należy starannie wybierać, pamiętając o kilku podstawowych zasadach:

  • w kremie powinno znaleźć się jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego,
  • ważna jest kolejność składników w INCI, która wskazuje na zawartość procentową składników,
  • należy unikać składników chemicznych, które mają potencjał drażniący skórę.

Jednocześnie należy zadbać o prawidłową aplikację, która jest jednym z czynników decydujących o skuteczności produktu. Produkt należy nakładać na skórę systematycznie, najlepiej kilka razy w ciągu dnia (co najmniej dwa), rozcierając preparat w miejscu występowania rozstępów. Warto także dopasować produkt w zależności od konkretnych potrzeb skóry. Na rynku dostępne są produkty do pielęgnacji całego ciała, jak i do pielęgnacji biustu.

Kosmetyki Strialys na rozstępy

Krem na rozstępy Strialys wyróżnia się dobrym składem, który opiera się przede wszystkim na składnikach pochodzenia roślinnego. Dzięki temu produkty są jednocześnie delikatne dla skóry i skuteczne. Odpowiednie także dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Dobry skład przekłada się na skuteczność kosmetyków i świetne odżywienie skóry, a przede wszystkim redukcję rozstępów. Krem Strialys zawiera takie składniki naturalne, jak:

• ekstrakt z bluszczu pospolitego,
• ekstrakt ze świecznicy groniastej,
• ekstrakt z żeń-szenia właściwego,
• ekstrakt z bylicy bożego drzewka,
• proteiny jedwabiu,
• kofeina,
• ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
• ekstrakt z kociego pazura,
• Dipalmitynian hydroksyproliny.

To właśnie dzięki zawartości dużych dawek substancji aktywnych, krem na rozstępy Strialys jest efektywny i bezpieczny. Zastosowane w nim roślinne wyciągi działają skutecznie, a przy tym są delikatne dla skóry.

Kosmetyki na rozstępy a sport

Kosmetyki na rozstępy to jeden z ważniejszych sposobów walki z rozstępami. Niemniej jednak wiele osób zapomina o znaczeniu sportu. Regularna aktywność fizyczna wpływa na poprawę kondycji skóry, jej napięcie i jędrność, co minimalizuje ryzyko powstawania rozstępów, jak i pomaga z nimi skutecznie walczyć, dlatego warto włączyć ruch jako działanie profilaktyczne i doraźne.

Podsumowanie

Podsumowując, krem na rozstępy pomaga skutecznie walczyć z problemami skóry, a jednocześnie wpływa na ogólnie lepszą kondycję skóry. W związku z tym rekomendowany jest w celach profilaktycznych oraz by niwelować widoczne zmiany.

FAQ

1. Czy krem na rozstępy zawiera chemiczne dodatki?
Dobry produkt jest pozbawiony sztucznych dodatków, które mogą podrażniać skórę i wzmagać uczucie swędzenia pojawiające się przy rozstępach.
2. Jakie składniki zawiera krem na rozstępy?
Preparat bazuje przede wszystkim an składnikach naturalnych, w tym przede wszystkim skutecznych ekstraktach roślinnych (np. żeń szeń, proteiny jedwabiu).
3. Jak często używać kremu na rozstępy?
Przede wszystkim regularnie. Specjaliści wskazują, że należy go stosować co najmniej dwa razy na dobę, można jednak częściej, aby wzmocnić działanie kremu i przyspieszyć jego działanie regenerujące.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment