Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak kupić kryptowaluty? Najpopularniejsze metody zakupu walut cyfrowych

Waluty cyfrowe są ogromnym udogodnieniem dla osób, które cenią sobie szybkie i wygodne płatności. Obecnie możemy je używać coraz częściej w wielu sferach codziennego życia. Stąd, coraz częściej pojawia się pytanie zadawane przez osoby, które nie posiadają jeszcze walut cyfrowych: Jak kupić kryptowaluty na początek? To bardzo proste, do dyspozycji mamy kilka metod, które postaramy się pokrótce opisać poniżej. Jeśli potrzebujesz więcej informacji przeczytaj: https://infocrypto.pl/jak-kupic-kryptowaluty/

Kantory kryptowalutowe

Niezwykle prostą i wygodną metodą są kantory kryptowalutowe, w których możemy wymienić walutę tradycyjną na kryptowaluty. Przy mniejszych kwotach możliwe jest nawet wykonanie tej transakcji bez dodatkowych formalności, takich jak weryfikacja konta. Większość dużych kantorów wymaga jednak przejścia procesu weryfikacji. Sama transakcja jest tu zawierana pomiędzy użytkownikiem, a platformą, dzięki czemu, jest ona realizowana natychmiastowo. Od transakcji zwykle pobierana jest prowizja, na której zarabia taka platforma. Popularnym kantorem kryptowalut jest Coinbase.

Giełdy kryptowalutowe

Najpopularniejszą metodą pozyskania walut cyfrowych są giełdy. Mechanizm działania jest tutaj bardzo podobny, jak w przypadku kantory, jednakże na giełdzie transakcja zachodzi pomiędzy dwoma użytkownikami. Jednocześnie, możemy tu tworzyć zlecenia oczekujące, wystawiając na sprzedaż walutę cyfrową po interesującej nas cenie lub też zlecać zakup za określoną cenę. Giełda oferuje znacznie wszechstronniejsze możliwości, czego dowodem jest handel z dźwignią, dzięki czemu, użytkownik dysponuje większym kapitałem. Jest to jednak dosyć ryzykowne i wymaga bardzo dużej wiedzy na temat mechanizmu handlu z dźwignią finansową. Największe giełdy kryptowalutowe na świecie to Binance oraz Huobi.

Giełdy kryptowalutowe, które udostępniają waluty tradycyjne, są giełdami scentralizowanymi. Zachodzi konieczność zweryfikowania swojej tożsamości dokumentem, aby móc z nich skorzystać. Dostępne są również tzw. DEX-y, czyli zdecentralizowane giełdy bez weryfikacji, ale tutaj nie uświadczymy walut tradycyjnych. Możliwa jest jedynie wymiana jednej kryptowaluty na drugą.

Bitomaty

Niezwykle wygodnym i całkowicie anonimowym sposobem są bitomaty. Często możemy spotkać się z pytaniem o to, jak kupić kryptowaluty przez takie urządzenie, które przypomina bankomat i wpłatomat w świecie walut cyfrowych. To bardzo proste. Wystarczy założyć portfel w dowolnej aplikacji (choć nie jest to obligatoryjne), a następnie udać się do bitomatu. Jeśli nie mamy portfela, urządzenie stworzy je za nas, aby z pomocą otrzymanego seed-u będziemy mogli odtworzyć portfel w innym miejscu. Następnie deklarujemy kwotę i umieszczamy odliczone banknoty. Bitomat przetwarza transakcję i po kilku godzinach możemy cieszyć się kryptowalutami na naszym koncie. Urządzenie obsługuje Bitcoina, ale również kilka innych, popularnych kryptowalut, np. Ethereum, Zcash czy Dash.

Wielofunkcyjne portfele

Jest to opcja zarezerwowana dla osób, które posiadają już pierwsze kryptowaluty. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy wielofunkcyjnego portfela, który umożliwia wymianę dowolnych kryptowalut. To szybka i wygodna metoda, która nie wymaga weryfikowania tożsamości. Taką opcję oferuje użytkownikom np. portfel Exodus. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ czasami wysokie prowizje sprawiają, że jest to całkowicie nieopłacalne.

Kryptowaluty w bankach?

Niektóre kryptowaluty starają się trzymać żelaznej zasady zdecentralizowania i braku nadzoru. Ich celem są anonimowe płatności bez żadnych pośredników. Mamy jednak takie waluty cyfrowe, które rezygnują coraz bardziej a anonimowości na rzecz funkcjonalności. Przykładem jest chociażby kryptowaluta Ripple, która stale współpracuje z bankami. Jest zatem prawdopodobne, że już niebawem, waluty cyfrowe kupimy także w banku. Zresztą, takie praktyki zdarzają się już na świecie. Waluty cyfrowe posiada m.in. innowacyjna usługa Revolut, która od 2018 roku funkcjonuje przecież jako pełnoprawna i licencjonowana usługa bankowa.

Która z metod zakupu kryptowalut jest najlepsza?

To zależy od indywidualnych oczekiwań każdego z nas. Jeśli szukamy sposobu na anonimowy zakup kryptowalut, jedynym sposobem są bitomaty lub kantory, ale tylko do niewielkich kwot. Jeśli procedura weryfikacji nam nie przeszkadza, warto wybrać duże kantory i giełdy kryptowalutowe, które oferują znacznie szersze możliwości. Gdy posiadamy już pierwsze waluty cyfrowe, zawsze możemy skorzystać z pomocy zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych. Zakup waluty cyfrowej jest w dniu dzisiejszym niezwykle prosty i nie sprawia żadnych trudności.

W jaki sposób kupić kryptowaluty?

No dobrze, znamy już miejsca oferujące sprzedaż kryptowalut. A jak wygląda sama procedura? Należy wybrać kryptowalutę, którą chcemy kupić. Teraz mamy do wyboru dwie możliwości: albo wpisujemy kwotę, jaką chcemy wydać na zakup, dzięki czemu, system automatycznie wyliczy wartość kryptowaluty, jaką możemy zakupić w tej cenie. Możemy także wpisać wartość w kryptowalucie, aby system pokazał nam, ile musimy zapłacić za taką ilość.

Zatwierdzamy kwotę i wybieramy jedną z dostępnych metod płatności. Na giełdach można skorzystać z szybkich przelewów bankowych, płatności kartą, a także dokonać przelewu z wirtualnych portfeli, takich jak chociażby Skrill czy Neteller. Po pobraniu prowizji, zakupiona kryptowaluta zostanie wysłana na adres wybranego portfela. Tutaj warto pamiętać o tym, że większość giełd posiada własny portfel, na który przekazane zostaną środki. Oczywiście możemy je przesłać do naszego portfela.

Dlaczego warto kupić kryptowaluty?

Waluty cyfrowe znacznie ułatwiają codzienne życie osobom, które często płacą online. To świetny sposób na prywatne płatności pozbawione nadzoru ze strony banków oraz instytucji. Coraz większa liczba sklepów oraz serwisów usługowych przyjmuje zapłatę w kryptowalutach. Także duże platformy płatnicze wprowadzają taką metodę, zajmując się przeliczeniem kryptowaluty na tradycyjne pieniądze. Dlatego też, warto dowiedzieć się więcej o tym, jak kupić kryptowaluty, a następnie, kupić pierwsze waluty cyfrowe i wykorzystać je w dowolnie wybranej płatności.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment