Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Drewniane żaluzje — wykwintny element wnętrza

Obecnie żaluzje znajdują szerokie zastosowanie w niemal każdym nowoczesnym wnętrzu. Są estetyczne i stylowe. Projektanci twierdzą, że drewniane żaluzje na oknach są tak wygodne i nowoczesne, że taka dekoracja okien nadaje się do pokoju z prawie każdym stylem wnętrza.

Drewniane żaluzje we wnętrzu — cechy i zalety

Głównym celem wszelkich rolet jest ochrona pokoju przed promieniami UV przenikającymi przez okna. Dziś ten detal stał się elementem stylowych wnętrz w niemal każdym nowoczesnym stylu.

Żaluzje drewniane i bambusowe wprowadzają do pomieszczenia moc żywego drzewa i tworzą wspaniały nastrój i spokój. Ponadto, w przeciwieństwie do innych rodzajów podobnych produktów, są one najbardziej przyjazne dla środowiska.

Żaluzje drewniane doskonale wkomponują się we wnętrza biur, podkreślając oficjalny styl. Również będą doskonale pasowały do wystroju kuchni, salonu i sypialni. Żaluzje drewniane są zawsze odpowiednie do pomieszczeń w stylu klasycznym.

Jeśli chcesz stworzyć pokój w jasnych odcieniach, białe żaluzje drewniane są idealne. W przeciwieństwie do żaluzji plastikowych nie blakną na słońcu.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór takich produktów z drewna jest dość duży. Żaluzje drewniane występują w różnych kolorach, lamelach i wykończeniach.

Zalety żaluzji drewnianych są następujące:

  • Charakteryzują się one doskonałą estetyką.
  • Utrzymują ciepło w pomieszczeniu w zimie i chłodu w lecie.
  • Bezpieczne dla zdrowia człowieka.
  • Dodają do każdego wnętrza komfort, przytulność i dobre samopoczucie.
  • Łatwe do czyszczenia.

Rodzaje żaluzji wykonanych z drewna

W sumie istnieją trzy rodzaje żaluzji drewnianych:

  • Poziome żaluzje drewniane

Żaluzje poziome wykonane są z wąskich listewek, które połączone są ze sobą drabinką z tkaniny lub sznurka. Zastosowanie drabinki poziomej nadaje żaluzjom drewnianym bardziej elegancki wygląd.

Poziome żaluzje drewniane mają ogromną przewagę nad innymi rodzajami tego typu produktów. Żaluzje poziome drewniane mogą być mocowane bezpośrednio do okna, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Takie żaluzje są szczególnie wskazane w domu drewnianym, ponieważ w budynkach takich często znajdują się pomieszczenia, które mają wysokie wymagania sanitarne. W tym przypadku żaluzje można zamontować między szybami.

  • Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe wykonane są z szerokich lameli. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu przytulny charakter, najlepiej sprawdzą się żaluzje pionowe.

Drewniane żaluzje tego typu są stosowane głównie w projektowaniu pomieszczeń w stylu orientalnym, marokańskim, etnograficznym i country. Nadają one pomieszczeniu szczególnego uroku, choć we wnętrzu małych pomieszczeń będą wyglądały nieco ciężko. Dlatego żaluzje pionowe powinny być raczej stosowane przy projektowaniu gabinetu lub salonu.

  • Rolety zwijane wykonane z drewna

Żaluzje te wykonane są z plecionego drewna lub prasowanego bambusa. Rolety zwijane wyglądają najbardziej zgrabnie i lekko, wspaniale prezentują się w kuchniach i salonach.

Wszystkie te drewniane żaluzje we wnętrzu każdego pomieszczenia doskonale łączą się z różnymi zasłonami i firanami.

Jednak żaluzje pionowe drewniane mogą być również stosowane jako samodzielna dekoracja okna. Ponadto dzielą się na reliefowe i gładkie.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Show CommentsClose Comments

Leave a comment