Czemu bonusy online są tak atrakcyjne?

Z jakiegoś powodu to właśnie bonusy online przyciągają duże ilości graczy. Jednoreki bandyta 77777 wprost nie może się opędzić od początkujących, którzy chcą spróbować swoich sił w hazardowych grach.

Dlaczego jest to aż tak atrakcyjna forma promocji? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, po prostu lubimy darmowe rzeczy. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie branży hazardowej, bardzo dużo biznesów bazuje na bonusach i promocjach. 

Wystarczy spojrzeć na branżę blisko spokrewnioną z kasynami online. Mowa oczywiście o grach komputerowych i konsolowych. Bardzo często można spotkać się z przecenami lub darmowymi kluczami za opublikowanie postu na swojej stronie w mediach społecznościowych. 

Jest jeden duży wspólny mianownik łączący świat hazardu i gamingu w kontekście bonusów. Najczęściej mamy z nimi do czynienia w momencie dużych świąt. Zarówno w popularnych kasynach, jak i na przykład w World of Warcraft, z okazji świąt zawsze możemy liczyć na różne wydarzenia i specjalne okazje. Czy takie rozpieszczanie graczy nie działa jednak w sposób odwrotny do zamierzonego? Może jest to nawet szkodliwe dla firm decydujących się na dużą ilość promocji?

Promocyjny szał w świecie hazardu

Prawie każdy portal hazardowy ma na swojej stronie zakładkę promocje, która zachęca do zgarniania bonusów lub spełniania warunków z nimi związanych. 

W związku z ogromem portali hazardowych i wieloma bonusami gracze wykorzystują pakiety bonusowe do granic możliwości. Często zdarza się, że gracze wykorzystują w pełni pakiet bonusów w jednym kasynie, a następnie przechodzą do drugiego kasyna i również używają do woli dostępnego zbioru promocji.

Bonusy mogą być więc źródłem problemów dla kasyn. Skoro konkurencja nadaje wiele bonusów, to kasyna muszą ze sobą rywalizować, wiąże się to z koniecznością ciągłego śledzenia rynku i starania się o jak najbardziej aktualną i atrakcyjną pulę bonusów. 

Kasyna decydują się więc na pewne haczyki, które częściowo przywiązują graczy do siebie. Haczyki te dotyczą konieczności obrócenia bonusowo przyznanymi kwotami wiele razy. Jeżeli więc gracz otrzymuje od kasyna 100 darmowych spinów lub 1000$ do salda bonusowego, to musi czasami rozegrać losowania za łączną kwotę 10000$, żeby w ogóle mieć możliwość wypłacenia środków wygranych za pomocą bonusów. Ten rodzaj haczyków możemy spotkać w wielu kasynach online. Jest to konieczne ze względu na potencjalne „puszczenie z torbami” przez graczy wykorzystujących do oporu bonusy. Bez tego typu bezpieczników, gracze po prostu wykonywaliby kilka losowań, a następnie od razu podążali do kasy w celu wypłacenia bonusowych środków na swoje konta lub karty płatnicze. 

Na tym bardzo konkurencyjnym rynku pojawiają się jednak kasyna, które mogą sobie pozwolić na mniejszą kwotę obrotu bonusowymi środkami, przez co stanowią łakomy kąsek dla wielu graczy. Na taki ruch mogą pozwolić sobie tylko te kasyna, które mają naprawdę spory kapitał. Zawsze trzeba się liczyć z tym, że trafi się duża pula dobrych graczy, którzy mogą wywołać tymczasowy deficyt w budżecie kasyna. Na to również kasyna mają sposób, ponieważ skupiają swoje bonusy przeważnie na maszynach slotowych, których RTP zawsze wynosi mniej niż 100%, co oznacza, że ostatecznie kasyno zawsze wygrywa. Miejcie zawsze to zdanie z tyłu głowy, za każdym razem, kiedy logujecie się na stronę kasyna i podchodzicie do gry hazardowej.

Article Categories:
Lifestyle

Dodaj komentarz