Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co decyduje o popularności szwajcarskich zegarków?

Dla wielu osób zegarki wyprodukowane w Szwajcarii mają w sobie coś magicznego. Dlaczego tak wielu amatorów tych wyrobów jest gotowych wydać pokaźną kwotę na szwajcarski zegarek, zamiast kupić tańszy, wyprodukowany w Chinach?

Więcej niż funkcjonalność

Audemars Piguet, Omega, Breguet, Patek Philippe dokumentują tezę, że większość najbardziej renomowanych i najdroższych zegarków jest produkowanych w Szwajcarii. Przecież można kontrolować czas, posługując się tanim i funkcjonalnym zegarkiem chińskiej produkcji. Nikt jednak nie kupuje szwajcarskiego zegarka, żeby sprawdzać, która jest godzina.

Sztuka zegarmistrzowska

Jednym z powodów, dla których szwajcarskie marki cieszą się tak wielką popularnością, jest ich bogata historycznie sztuka zegarmistrzowska. Nigdzie indziej w świecie sztuka ta nie osiągnęła takiego kunsztu jak właśnie w Szwajcarii. Chociaż nie był to pierwszy kraj, w którym wyprodukowano zegarek noszony na ręku, to Szwajcaria była i jest państwem, gdzie dokonano najbardziej ambitnego i prężnego postępu w tej dziedzinie. Zegarki produkowane w Szwajcarii są owocem wytrwałości i wiedzy wprawnego rzemieślnika.

Trwała konstrukcja.

Aby zrozumieć, dlaczego zegarki produkowane w Szwajcarii cieszą się tak wielką popularnością, trzeba poznać wysokie normy jakościowe, które obowiązują podczas produkcji tych wyrobów. Szwajcarski zegarek nie jest po prostu modnym dodatkiem, ale stanowi precyzyjnie wykonany przedmiot, który jest przeznaczony dla wielu pokoleń. Od wskazówki po kopertę zegarek szwajcarski odróżnia się od zegarków wyprodukowanych w innych krajach. Koperty są wykonywane z solidnej stali, co gwarantuje ich długowieczność i odporność na zużycie. Zastosowane materiały są odporne na rdzę i można je wypolerować w celu usunięcia zarysowań. Poza tym mechanizm szwajcarskiego zegarka jest wykonany z metalowych zębatek, co zapewnia wysoką jakość jego układu wewnętrznego. Takie zegarki są projektowane z myślą o ich dużej wytrzymałości na uszkodzenia, a wykorzystanie do ich produkcji materiałów wysokiej jakości pozwala na ich naprawę i polerownie zarysowanych elementów. To wyjaśnia, dlaczego mają duże powodzenie w oczach kolekcjonerów.

Luksusowy wygląd

Dodatkowym atutem szwajcarskich zegarków jest ich wyjątkowy design. Szwajcarscy producenci poświęcili wiele uwagi, by nadać im ekskluzywny, innowacyjny i ponadczasowy wygląd. Na przykład Audemars Piguet w niektórych modelach Royal Oak stosuje pokrętła ze złota, a w luksusowych zegarkach Breguet montowane są części ze stali wysokiej jakości i srebra. Natomiast zegarki, w których widoczny jest szkielet mechanizmu, są szczególnie poszukiwane przez kolekcjonerów.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment