Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blizny potrądzikowe można pokonać – spróbuj!

Blizny potrądzikowe potrafią zmniejszyć komfort życia, wywołując zaniżone poczucie własnej wartości i atrakcyjności. Chociaż teoretycznie wiemy, że nie wygląd decyduje o tym, kim jesteśmy i najważniejsze jest nasze wnętrze, w praktyce prawdziwe pozostaje przysłowie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Na szczęście dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej dają szansę na całkowite pozbycie się problemu.

Dlaczego powstają blizny potrądzikowe i jak je usunąć?

Blizny potrądzikowe są przykrą konsekwencją trądziku, który z kolei pojawia się w wyniku zbyt dużej aktywności gruczołów łojowych. Ze schorzeniem tym borykają się głównie młodzi ludzie w okresie dojrzewania, ale może pojawić się u osób w każdym wieku. Proces gojenia stanów zapalnych, jakimi są wypryski, nie zawsze przebiega właściwie i wówczas pojawiają się ślady w postaci blizn na skórze. Leczenie blizn potrądzikowych jest stosunkowo trudne (przebarwienia usuwa się o wiele łatwiej), ale na szczęście możliwe i skuteczne. Nawet głębokie blizny potrądzikowe można zlikwidować poprzez podcięcie blizn zanikowych i wypełnienie dziur po trądziku kwasem hialuronowym lub tłuszczem.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – rodzaje zabiegów i ich charakterystyka

Ponieważ stare blizny potrądzikowe są trudniejsze do zredukowania, warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza dermatologa, który powinien skierować nas na odpowiednie zabiegi. Należy skonsultować się także z kosmetologiem, który pomoże dobrać dla nas właściwą kurację. Współcześnie medycyna estetyczna oferuje całą paletę zabiegów mających na celu usuwanie blizn po trądziku, muszą jednak zostać odpowiednio dobrane do potrzeb skóry.

Zabiegi najczęściej stosowane w medycynie estetycznej i kosmetologii to:

  • Laser Harmony XL pro NIR – emituje światło bliskie podczerwieni, rozgrzewa skórę i wywołuje samoczynną regenerację poprzez produkcję nowego kolagenu;
  • Laser Palomar Emerge – urządzenie sprawia, że nowe, zdrowe tkanki zastępują te uszkodzone, dzieje się tak przez działanie wiązek światła wnikających w skórę i pobudzających produkcję nowych komórek tkanki łącznej;
  • Pollogen Legend i Maximus – nowoczesne urządzenie wykorzystujące fale radiowe do aktywacji mięśni w celu poprawy ukrwienia i gęstości skóry;
  • Surgen – głowica z mikroigiełkami emituje ciepło, a następnie stymuluje impulsem elektrycznym, co skutkuje wytworzeniem nowych włókien elastyny i produkcję kwasu hialuronowego;
  • Dermapen/Mezopen – opcja wspomagająca leczenie, urządzenie za pomocą drobnych nakłuć wprowadza substancje odżywcze w głąb skóry.

Usuwanie blizn potrądzikowych przy zastosowaniu opisanych powyżej metod daje dobre rezultaty. Trzeba mieć jednak na uwadze, że laserowe usuwanie blizn, chociaż jest zabiegiem bezpiecznym, nie może być przeprowadzone u każdej osoby. Kobiety w ciąży i karmiące piersią, pacjenci z nowotworem skóry lub mający skłonności do bliznowacenia to grupa osób, u których nie wykonuje się tego zabiegu. Podczas rozmowy kosmetolog określi listę przeciwwskazań.

Leczenie blizn potrądzikowych w Gdańsku profesjonalnie przeprowadza Clinica Cosmetologica. Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem, zespołem zaangażowanych specjalistów i przeprowadza zabiegi przy użyciu postępowych metod. Personel kliniki dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Pacjentom najwyższy poziom świadczonych usług, a kosmetolodzy i lekarze starannie dobierają metody terapii. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zabiegów na blizny potrądzikowe w Gdańskiej klinice:

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Efekty, jakich możemy się spodziewać, zależą w znacznej mierze od tego, w jakim stanie jest nasza skóra. Specjaliści oceniają, że najlepsze rezultaty daje połączeniu kilku metod. Zaleca się zatem pozostawać pod opieką zarówno dermatologa, jak i kosmetologa, którzy wspólnie opracują najlepszą indywidualną kurację redukującą blizny potrądzikowe. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość, bo z reguły potrzeba przynajmniej kilku zabiegów, aby osiągnąć cel. Usuwanie blizn po trądziku jest procesem długofalowym, warto jednak być wytrwałym, a wstępne oznaki poprawy widać już po pierwszym zabiegu.

Kilka słów o pielęgnacji skóry z trądzikiem

Zabiegi wspomagające leczenie blizn potrądzikowych muszą być wsparte odpowiednią pielęgnacją skóry. Kremy oraz maści stosowane regularnie wygładzają skórę i przyspieszają łagodzenie ran. Jeśli naszym problemem są zarówno aktywne wypryski, jak i ślady po nich, potrzebujemy preparatu ze składnikami przeciwzapalnymi, takimi jak wyciąg z fiołka trójbarwnego, ekstrakt z nagietka, Copper PCA, ekstrakt z lukrecji, czy też wyciąg z kory liści. Pamiętajmy jednak, że usunięcie utrwalonych blizn jest możliwe wyłącznie przy pomocy zabiegów laserowych.

Podsumowanie

Niewątpliwie zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Kiedy pojawia się trądzik, warto jak najszybciej skorzystać z porady dermatologa, używać specjalistycznych preparatów, nie rozdrapywać wyprysków. Leczenie trądziku jest dzisiaj bardzo zaawansowane, a rozpoczęte odpowiednio wcześnie, z dużym prawdopodobieństwem zakończy się sukcesem. Jeżeli jednak nie uda nam się uniknąć śladów po wypryskach, bądźmy dobrej myśli – leczenie blizn potrądzikowych wymaga czasu, ale na aktualnym poziomie medycyny estetycznej jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty.

FAQ

1. Czy zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny?
Zabieg z użyciem lasera jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia blizn po trądziku. Przed skorzystaniem z zabiegu zaleca się jednak konsultację z kosmetologiem, który określi listę ewentualnych przeciwwskazań.

2. Który z zabiegów daje najlepsze efekty?
Najlepsze efekty przynosi połączenie kilku metod jednocześnie. Zwłaszcza w trudnych przypadkach powiązanie różnych kuracji zwiększa skuteczność terapii. Dermatolog i kosmetolog pomogą dobrać najlepszą kombinację dla optymalnego efektu.

3. Dlaczego stosowanie kremów i maści to za mało?
Specjalistyczne maści oraz kremy o starannie dobranym składzie są bardzo pomocne w procesie regeneracji, rozjaśniają i ujędrniają skórę. Niestety nawet najlepszy krem nie dociera do głębokich warstw skóry i nie usunie blizn całkowicie. Warto rozważyć skorzystanie z serii profesjonalnych zabiegów i umówić się na wizytę w klinice kosmetologii estetycznej.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment